Bērnu rītā svinēs Jāņa Pliekšāna jeb Raiņa dzimšanas dienu
Foto: Publicitātes attēli

30. septembrī pulksten 12 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni un viņu vecāki tiek aicināti uz Jāņa Raiņa dzimšanas dienas svinībām Raiņa un Aspazijas mājā, Rīgā, Baznīcas ielā 30.

1865. gada 11. septembrī Dunavas pagasta Varslavānos Pliekšānu ģimenē piedzimst zēns, kuram dod vārdu Jānis. Pieaudzis Jānis Pliekšāns kļūs par slavenu dzejnieku, pieņemot vārdu Rainis.

"Rudens rāmajā laikā svinēsim Raiņa dzimšanas dienu. Lasot Raiņa dzeju, iepazīsim nopietno, domīgo zēnu, kas siltas saules pielietas dienas vada, zinātkāri iepazīstot pasauli. Spēlēsimies un izrotāsim akmentiņus, kopīgi veidosim apsveikumu Rainim viņa dzimšanas dienā. Iepazīsim arī abu dzejnieku neparasto bibliotēku, kas atrodas pašā Rīgas sirdī – Raiņa un Aspazijas namā," uz pasākumu aicina Dora Pauzere, Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste.

Bibliotēka, ko veido vairāk nekā seši tūkstoši grāmatu, glabā arī to, ko Rainis un Aspazija sacerējuši bērniem – dzejoļu grāmatas, lugu izdevumus, atmiņu tēlojumus. Raiņa un Aspazijas mājas ļaudis vēlas iepazīstināt mazos lasītājus ar abu dzejnieku uzburto brīnumaino bērnu dzejas pasauli, kopā ar vecākiem lasot dzeju, pārrunājot un izdzīvojot to.

Interesenti tiek aicināti iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu dora.pauzere@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29572469. Ieeja ģimenēm ar bērniem – trīs eiro.

Source

Cālis.lv

Tags

Aspazija Rainis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form