Bērnu slimnīca aicina vecākus nemaldināt mediķus un ievērot pašizolācijas noteikumus
Foto: BKUS

Pēdējās dienās Bērnu klīniskās universitātes slimnīca (BKUS) saskārusies ar vairākiem gadījumiem, kad vecāki apzināti maldinājuši medicīnas personālu neatklājot, ka pēdējo 14 dienu laikā bijuši "Covid-19" skartajās valstīs, informē BKUS sabiedrisko attiecību speciāliste Una Grenevica.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

BKUS vadība un medicīnas personāls uzsver, ka šādā veidā tiek nopietni apdraudēta gan pārējo pacientu un medicīnas personāla drošība, gan visa veselības aprūpes sistēma kopumā.

Ārstu un māsu skaits nav neierobežots, tādēļ, lai medicīnas darbiniekiem, kuru darbs šobrīd ir akūti svarīgs visiem iedzīvotājiem, nebūtu jādodas piespiedu 14 dienu karantīnā apzinātas līdzcilvēku maldināšanas dēļ, slimnīca atgādina – BKUS telpās ir kategoriski aizliegts ierasties, ja pēdējo 14 dienu laikā esat bijuši ārpus Latvijas vai kontaktā ar personām, kuras bijušas ārpus Latvijas. Šajā situācijā ir jāatrodas obligātā pašizolācijā, bet, parādoties simptomiem, jāzvana 113.

Slimnīca īpaši uzsver, ka BKUS ir tiesīga piesaistīt pašvaldības un valsts policiju, lai nodrošinātu visu nepieciešamo pasākumu ievērošanu "Covid-19" izplatības ierobežošanai slimnīcā.

Svarīgi! Neievērojot šos noteikumus, tiks piemērotas normatīvajos aktos noteiktās sankcijas.

Atgādinām, ka par ārkārtējas situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu persona var tikt saukta pie administratīvas atbildības, kas paredz naudas sodu vai piespiedu sabiedriskos darbus vai brīvības atņemšanu līdz vienam gadam. Smagu seku gadījumā var iestāties kriminālatbildība, kas nosaka brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem. Papildus BKUS vērš uzmanību, ka, lai iestātos kriminālatbildība, nav nepieciešama tīša vēlme kādu inficēt, pietiek ar apzināšanos.

BKUS aicina vecākus ar bērniem būt atbildīgiem un godprātīgiem!

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Koronavīruss Covid-19 Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form