bērni
Foto: PantherMedia/Scanpix

Bērnu slimnīcas ārkārtas gadījumiem šobrīd pietiek līdzekļu vien divu bērnu atbalstam. No oktobra sākuma šim mērķim var ziedot arī "Rimi" un "Supernetto" veikalos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ik gadu Bērnu slimnīcas fonds no līdzekļiem, kas paredzēti ārkārtas gadījumiem, aptuveni 15 bērniem nodrošina neatliekamo medicinīsko palīdzību ārpus Latvijas, jo viņu veselībai nepieciešamās medicīniskās manipulācijas mūsu valstī netiek veiktas. Šobrīd fonda līdzekļi ļauj segt ārstēšanās izdevumus vien  diviem bērniem.

Lai palīdzētu uzkrāt līdzekļus un nodrošināt, ka visi bērni, kuri nonākuši ārkārtas situācijā, varētu saņemt atbalstu un nokļūt ārvalstu klīnikā, Bērnu slimnīcas fonds jau kopš šī gada jūnija ir uzsācis labdarības akciju. AS "Dienas žurnālu" lasītāji akcijai ziedoja, iegādājoties kādu no izdevniecības žurnāliem laika periodā no jūlija līdz septembrim, savukārt, sākot ar 1. oktobri, arī "Rimi" un "Supernetto" klienti ar savu ziedojumu varēs palīdzēt Bērnu slimnīcas ārkārtas gadījumu fondam uzkrāt tik vajadzīgos līdzekļus, lai vismaz nākamo trīs gadu laikā nepieciešamības gadījumā bērni no visas Latvijas varētu saņemt operatīvu medicīnisko palīdzību.

Kādos gadījumos nauda no ārkārtas līdzekļu fonda tiek lietota?

Situācijās, kuras Bērnu slimnīcā dēvē par ārkārtas gadījumiem, ir jāreaģē ļoti operatīvi, nodrošinot bērnam iespēju saņemt medicīnisko palīdzību visbiežāk kādā no Eiropas klīnikām. Bērnu slimnīcas ārsti sazinās ar saviem ārvalstu kolēģiem un organizē bērna ārstniecības procesu, savukārt Bērnu slimnīcas fonds uzņemas rūpes par bērna un viena no vecākiem, kā arī atsevišķos gadījumos donora un pavadošā ārsta transportēšanu un uzturēšanos konkrētajā klīnikā. Fonds sedz visus nepieciešamos izdevumus, kas nav saistīti ar tiešajām ārstēšanās izmaksām - pārlidojumus, analīzes un slimības diagnostiku, kurjerpasta pakalpojumus analīžu nogādāšanai laboratorijā, kā arī bērna pavadošās personas, visbiežāk vecāka uzturēšanās izdevumumus bērna ārstēšanās laikā.

"Diemžēl ārkārtas situācija ir realitāte daudzās ģimenēs, kuru bērniem ir nopietnas veselības problēmas. Mums, pateicoties līdzcilvēku atbalstam un ziedojumiem, līdz šim ir bijusi iespēja atbalstīt visus, kuri ir lūguši palīdzību, tāpēc regulāri veidojam uzkrājumus tieši šim mērķim. Šajos gadījumos visbiežāk operatīvi nav iespējams sākt vākt līdzekļus, jo uz klīniku jādodas jau tās pašas dienas vakarā, tāpēc mēs cenšamies vecākiem atrast gan naktsmītni, gan organizēt transportu un risinām citus sadzīviskus jautājumus, saprotot, ka vecāks tādā brīdī ir šoka stāvoklī un viņam ir jākoncentrējas un jāpalīdz savam bērnam. Ziedojot cilvēki rada tādu kā drošības spilvenu bērniem un viņu ģimenēm ļoti grūtā un pat izšķirošā dzīves brīdī. Un šī drošības sajūta – ja būs nepieciešams, tad palīdzību varēs saņemt - mums visiem ir ļoti svarīga! " atzina Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Cik daudz līdzekļu piešķir viena bērna ārstēšanai?

Atkarībā no nepieciešamās palīdzības un slimības smaguma, viena ārkārtas gadījumā nokļuvuša pacienta ārstēšanai Fonds piešķir, sākot no 300 līdz 5000 eiro. Ja bērnam ārstniecības procesa uzsākšanai Bērnu slimnīcā nepieciešams ārpus Latvijas veikt tikai analīzes vai diagnostiku, tad izmaksas ir zemākas. Turpretim, ja nepieciešama, piemēram, aknu transplantācija, tad izmaksas var pat pārsniegt 5000 eiro, jo uzturēšanās laiks klīnikā ir aptuveni trīs mēneši, un arī pēc tās ir nepieciešams veikt vairākas pārbaudes pie ārvalstu klīnikas speciālistiem.

"Ārkārtas situācijas nav iespējams iepriekš paredzēt. Tās piemeklē pēkšņi un negaidot. Un tieši šādās situācijās līdzcilvēku palīdzība ir tā, kas uzmundrina un ļauj turpināt cīņu ar slimību. Šādās sitācijās vairāk nekā 90% gadījumu vecākiem nav pieejami finanšu līdzekļi, lai segtu ceļa izdevumus un bērnu nogādātu klīnikā, pietrūkst naudas, lai nodrošinātu nepieciešamos izmeklējumus un īrētu naktsmītni ārvalstīs. Turklāt nereti šajā periodā visas ģimenes finansiālā situācija pasliktinās, jo viens no vecākiem, kamēr atrodas blakus bērnam ārstniecības laikā, nevar strādāt. Tāpēc Bērnu slimnīcas ārkārtas gadījumu fonda nozīme bērnu ārstēšanā ir nenovērtējama," palīdzēt Bērnu slimnīcas ārkārtas gadījumu fondam veidot finanšu uzkrājumus aicina Kristīne Ciemīte – Kupre, Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Palīdzēts jau vairāk nekā pussimts bērniem

Bērnu slimnīcas ārkārtas gadījumu fonds savas darbības laikā kopumā ir palīdzējis vairāk nekā 60 bērniem visā Latvijā. Tostarp kādam piecus gadus vecam puisītim, kuram bijušas vairākkārtējas komplikācijas ārstēšanās gaitā un pavisam nesen bija nepieciešama atkārtota aknas transplantācija. Gaidot aknas donoru, nav iespējams paredzēt, kurā brīdi transplantācijas operācija varēs notikt. Tāpēc, līdzko klīnika Hamburgā saņēma donoru aknu, sešu stundu laikā mazais pacients bija jānogādā klīnikā. Tur tika veikta transplantācija un pēcoperācijas uzraudzība. Pateicoties ziedotāju atbalstam, veidojot uzkrājumu ārkārtas gadījumiem, ir iespējams operatīvi reaģēt un organizēt palīdzību pacientiem gadījumos, kad vecāku rocība neļauj to realizēt.

2013.gadā, pateicoties ziedotāju atbalstam, palīdzība sniegta 16 ģimenēm, tostarp 10 ģimenēm segta transporta un dzīvošanas izdevumi Ronald McDonald House – specializētā mītnē, kurā par simbolisku atlīdzību var uzturēties vecāki bērna ārstniecības laikā, - vai arī dzīvokļa īre. Trim bērniem apmaksāta analīžu veikšana un diagnostika, apmaksāti trīs kurjerpasta pakalpojumi analīžu materiālu operatīvai transportēšanai, viena Bērnu slimnīcas ārste pavadījusi mazo pacientu uz klīniku Vācijā, savukārt komplicētā gadījumā finansēta viena ārsta ierašanās Bērnu slimnīcā Rīgā pacienta apskatei un konsultācijai. Kopā pērn bērnu ārstēšanai izlietoti 12 tukstoši eiro.

Atbalstīt Bērnu slimnīcas ārkārtas gadījumu fonda darbību iespējams no 1.oktobra līdz pat 10.novembrim ziedojumu kastītēs "Rimi" un "Supernetto" veikalos visā Latvijā. Tāpat ziedot iespējams, norēķinoties par pirkumu ar maksājumu karti "Rimi" un "Supernetto" veikalos, projektam novirzot 7,11 eiro, kā arī ziedojot uzkrāto Mans Rimi naudu mājaslapā www.mansrimi.lv un Rimi Kioskā.

Labdarības projekta gaitā ir izveidota lapa www.arkartasgadijumi.lv , kur ir iespēja ziedot ārkārtas gadījumiem un kā pateicību par atbalstu lejupielādēt Renāra Kaupera un Ineses Zanderes dziesmu Upītes malā. Tāpat aicinām atbalstīt zvanot uz ziedojumu tālruni 90006681 – tiek ziedots 1,42 eiro, kā arī Bērnu slimnīcas fonda bankas kontos - AS Swedbank, LV02HABA0551000377020, AS SEB banka, LV84UNLA0050012160326, norādot mērķi – ārkārtas gadījumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērna veselība Bērni
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form