Bērnu slimnīca ārkārtējās situācijas laikā piedāvā attālinātās konsultācijas
Foto: LETA

Ārkārtējās situācijas laikā, ko izraisījusi Covid-19 pandēmija, ambulatoro pakalpojumu sniegšana visā valstī ir ierobežota, taču ārsti turpina savu darbu, mainoties vien komunikācijas formai – turpmāk Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) nodrošinās konsultācijas arī attālinātā formātā (telefoniski vai video saziņā), informē BKUS Komunikācijas nodaļas pārstāve Una Grenevica. Pirmās nedēļas laikā testa režīmā sniegtas jau 564 attālinātas konsultācijas.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas. Iespēju nodrošināt ikvienam pieeju DELFI maksas saturam par Covid-19 sniedz
"Centrālā laboratorija".

Attālinātajā vizītē, izmantojot video saziņas līdzekļus, ja tādi ir pieejami, var redzēt un dzirdēt savu ārstu, kā arī aprunāties ar viņu par esošo situāciju. Ārsti var izrakstīt elektronisko recepti un konsultanta slēdzienu. Gadījumā, ja ārsts uzskatīs, ka tiešām ir nepieciešama vizīte klātienē, tā tiks noorganizēta, atkarībā no slimnīcas iespējām un valstī noteiktajiem ārkārtas stāvokļa ierobežojumiem.

Kāda mazā pacienta mamma saka paldies ārstam-bērnu neirologam Jurģim Strautmanim, kurš ārstējamo konsultējis attālināti. "Jauna pieredze gan mums, gan ārstiem. Tas ir kas jauns un nebijis mūsu ikdienā, bet jau tagad izdaru vienu ļoti pozitīvu secinājumu – ietaupījās degviela un došanās līdz ārstam. Iespēju robežās, izvērtējot, varbūt var ko šādu arī atstāt pēc ārkārtas situācijas beigām? Paldies par šo doto iespēju! Es saņēmu atbildes par bērna turpmāko ārstēšanu. Lai Jums visiem veselība un darba prieks nerimst!" atsauksmē Bērnu slimnīcai raksta sieviete.

Kā norāda Grenevica, telefoniska saruna biežāk tiks izmantota hronisko pacientu konsultācijām, lai vecāki un ārsti būtu droši, ka pacients saņem nepieciešamās zāles. Hronisku slimību ārstēšana pārtraukta netiks, bērni saņems ārstēšanu, kā nozīmēts. Kopīgi radīsim labāko risinājumu šopavasar paredzēto regulāro izmeklējumu plānošanā, uzsver slimnīcas pārstāve.

Bērnu slimnīca jau iepriekš lūdz sagatavoties konsultācijai un pierakstīt sev svarīgāko informāciju (sūdzības, lietas, kas uztrauc, bērna svaru, augumu, iepriekš veiktos izmeklējumus), lai saruna notiktu efektīvāk un raitāk.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form