Bērnu slimnīcā atklāta Klusuma telpa mazo pacientu vecākiem un citiem tuviniekiem
Foto: Publicitātes attēli

Bērnu slimnīcas novietnē Torņkalnā atklāta Klusuma telpa. Tā ir veidota bērnu vecākiem un tuviniekiem, lai slimnīcas ikdienas vidū viņi drošā atmosfērā rastu mieru, vienatni, tiktu galā ar domām un emocijām, iegūtu spēku un iedvesmu, lūgtu un meditētu – ikviens, neatkarīgi no reliģiskās vai konfesionālās piederības un pasaules uzskata.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iecere par šādu vietu slimnīcā bija jau sen, jo līdz šim vecākiem nebija atsevišķas telpas, kur pabūt vieniem klusumā un mierīgā gaisotnē. Telpas autori "BB studija", arhitektes Dace Putniņa un Marita Sīmane, kā arī Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu slimnīcas pārstāvji kopīgi domāja, kā telpu izveidot tādu, kas atbilstu pēc iespējas plašākām vecāku vajadzībām, kādas novērojam ikdienā slimnīcā, stāsta Ieva Lejniece, Bērnu slimnīcas fonda izpilddirektore.

Bērna nokļūšana slimnīcā vecākiem vienmēr ir pārdzīvojums, jo īpaši, ja bērnu skārusi smaga slimība vai ir jāpiedzīvo bērna nāve, tāpēc atbalsts ir ļoti, ļoti svarīgs. Dažkārt vecāki min, ka vienkārši vēlētos paraudāt, bet ne palātā un sava bērna klātbūtnē, tāpēc Klusuma telpā paredzēti krēsli, kur vecāki var norobežoties no citiem telpas apmeklētājiem.

"Ikdiena lielākai daļai no mums paiet steigā, laikam paskrienot dažkārt pat nemanot, savukārt, nonākot slimnīcā, laiks pēkšņi ir šķietami ļoti daudz, emociju ļoti daudz, visa kā jauna tik daudz - tikai līdz šim trūka kas ļoti būtisks – iespēja pabūt savā privātajā telpā, dažreiz pat ļoti ilgstoši. Vecākiem ir jābūt stipriem un atbalstošiem savu bērnu priekšā, atbildīgiem un apzinīgiem ārstu un medicīnas personāla priekšā, bet ikvienam – arī slimnīcas darbiniekiem ir nepieciešama telpa, kurā mēs varam būt paši, īsti, ar savām emocijām, kurā kaut uz īsu brīdi atpūsties. Patiess prieks un gandarījums, ka mums visiem kopā ar projekta komandu ir izdevies panākt lielisku rezultātu," uzsver Lejniece.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols:" "Kad saslimst bērns, visas domas un enerģija tiek veltītas bērna atlabšanai. Tas ir emocionāls un arī psiholoģiski grūts laiks ne vien ģimenei, bet arī slimnīcā strādājošajiem. Ik dienu mēs sadarbojamies ar teju 1000 ģimenēm un dzīvojam līdzi katra bērna stāstam. Ir reizes, kad mirklis miera nepieciešams arī ārstam, māsai un citiem slimnīcā strādājošajiem, lai atjaunotu iekšējo spēku un turpinātu palīdzēt. Klusumam ir īpaša vieta katra cilvēka dzīvē. Atsaucoties uz kāda autora teikto, - klusums ir vieta jeb stāvoklis, kur nekas netiek pateikts, taču viss tiek saprasts. Tieši klusums ir tas, kas apstrādā visas lietas un emocijas. Klusuma telpa ir neatsverams ieguvums un atbalsts katram no mums. Esam ļoti pateicīgi, ka ar ziedotāja un Bērnu slimnīcas fonda atbalstu varam sagādāt šādu dāvanu Bērnu slimnīcas 120 gadu jubilejā".

Klusuma telpa tapusi, pateicoties SIA "Mikrotīkls" atbalstam, bet šis nav vienīgais kopīgais projekts. 2015. gada nogalē Bērnu slimnīcas fonds no minētā uzņēmuma saņēma lielāko ziedojumu fonda pastāvēšanas vēsturē – vienu miljonu eiro, savukārt 2017. gada nogalē uzņēmums fondam ziedoja vēl 250 000 eiro.

Vislielākais atbalsts 297 252 eiro apmērā ir ticis novirzīts Hematoonkoloģijas nodaļai, sarūpējot nodaļas telpām aprīkojumu, kas uzlabo mazo pacientu un viņu vecāku apstākļus ārstējoties slimnīcā, ieguldot speciālistu zināšanās un apmācībā, kā arī sniedzot psiholoģisku atbalstu gan bērnu vecākiem, gan nodaļas speciālistiem. Vairāki projekti onkoloģijas pacientu atbalstam tiek īstenoti šobrīd, tai skaitā jauna, īpaši šai pacientu grupai piemērota rotaļu un atpūtas laukuma izveide, kuru plānots atklāt šī gada vasarā.

Tags

Bērna veselība Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīca Bērnu slimnīcas fonds
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form