Bērnu slimnīca iepirkusi jaunas iekārtas sirds slimību diagnosticēšanai
Foto: LETA

Bērnu slimnīca iegādājusies jaunas ultrasonogrāfijas iekārtas, tostarp trīs jaunus ehokardiogrāfijas aparātus. Tos izmanto pacientu ar iedzimtām sirdskaitēm diagnostikā un izmeklēšanā. Jaunie ehokardiogrāfijas aparāti tiek izmantoti slimnīcas Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikā – vienīgajā institūcijā Latvijā, kurā tiek ārstēti bērni ar iedzimtiem sirds defektiem. Ik gadu Latvijā piedzimst vairāk nekā 200 bērnu ar sirdskaiti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Lai celtu Bērnu slimnīcas ārstniecības kvalitāti un efektivitāti, ir izšķiroši svarīgi, lai ārstiem būtu pieejama pilnvērtīga informācija par bērnu veselības datiem. Pateicoties Saeimas papildu piešķirtajiem 690 000 eiro ultrasonogrāfijas iekārtu iegādei, mēs varēsim uzlabot ārstniecību mazajiem pacientiem, tostarp tik būtiskajā sirds ārstniecībā. Nomainot vairāk nekā 10 gadus vecās iekārtas, turpmāk sirdskaišu ambulatoro un citu pacientu izmeklēšanā un konsultēšanā būs iespējams iegūt ne tikai labāku attēla kvalitāti, bet, pateicoties programmatūras komplektācijai, arī veikt tādus parametru mērījumus, kurus līdz šim nav bijis iespējams veikt," stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) valdes locekle Zane Straume.

Viens no jaunajiem ehokardiogrāfijas aparātiem paredzēts izmantošanai kardioķirurģijas operāciju zālē bērnu un jaundzimušo reanimācijas nodaļas vajadzībām. Sirds izmeklējums tiek veikts ar īpašas zondes palīdzību. To ievada barības vadā, kur tā anatomiski novietojas tieši pie sirds, un tādējādi to var izmantot sirds operācijas laikā. Mazākā no jaunajām transezofaegālās ehokardiogrāfijas zondēm ļaus operāciju laikā izmeklēt daudz mazākus pacientus kā iepriekš – pat bērnus, kuru svars ir tikai divi kilogrami, skaidro BKUS Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.

Savukārt lielākā no šādām zondēm dos iespēju veikt arī trīsdimensiju attēlu veidošanu reālajā laikā: tā ir mūsdienīga sirdskaišu diagnostika un vērtīga funkcija invazīvās kardioloģijas operāciju laikā. Šādus ehokardiogrāfijas attēlus iespējams sapludināt arī ar angiogrāfijas – sirdskaites korekcijas caur asinsvadiem – reāllaika attēliem.

Tags

Bērna veselība Bērnu klīniskā universitātes slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Jaunie projekti