Bērnu slimnīca pērnā gada peļņu novirzīs Hematoonkoloģijas nodaļas aprīkojuma iegādei
Foto: F64

Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pagājušā gada peļņa tiks novirzīta Hematoonkoloģijas nodaļas darbības nodrošināšanai nepieciešamajā 24. korpusa rekonstrukcijā, par to šodien lēma Ministru kabinets.

Kā portālu "Cālis.lv" informēja Bērnu slimnīcā, 24. korpusa rekonstrukcija tika sākta šā gada pavasarī un to plānots realizēt trīs kārtās. Pateicoties sabiedrības atbalstam, Bērnu slimnīcas fonda organizētajā akcijā saziedojot vairāk nekā 764 tūkstošus eiro, kā arī Eiropas Reģionālā atbalsta fonda (ERAF) piešķirtajiem un BKUS novirzītajiem līdzekļiem, finansējums pirmo divu kārtu realizēšanai ir pietiekams, un remontdarbi šobrīd ir finiša taisnē.

Lai pacienti varētu pilnvērtīgi izmantot jaunās telpas, BKUS lūdza valdību atbalstīt ieceri 2014. gada auditēto peļņu 141 359 eiro novirzīt Hematoonkoloģijas nodaļas medicīnas iekārtu iegādei.

Atbilstoši tirgus cenu izpētei, saimniecisko iekārtu iegādei nepieciešamā summa veido 73 846 eiro un medicīnas iekārtu iegādei nepieciešamā summa ir 358 922 eiro.

Jau vēstīts, ka vērienīgie remontdarbi bija nepieciešami, jo telpas, kurās iepriekš ārstējās pacienti ar onkoloģiskām saslimšanām, bija nepiemērotas bērniem, kuru imunitāte ir ievērojami novājināta, tāpēc hematoonkoloģijas pacientu ārstēšana notiek pagaidu telpās, līdz vērienīgie remontdarbi būs noslēgušies.

"Jaunās Hematoonkoloģijas nodaļas rekonstrukcija ir lielākais projekts, ko realizējam, sadarbojoties Bērnu slimnīcas fondam, sabiedrībai un Veselības ministrijai. Mums tas nozīmē atjaunotu ēku un vienlaikus arī iespēja veidot pacientiem drošu vidi un uz pierādījumiem balstītu ārstēšanu, pielāgojot vidi pacienta vajadzībām, nodrošinot atbilstošu tehnoloģisko atbalstu. No idejas līdz šim brīdim ir pagājuši četri gadi. Tādēļ šīs dienas lēmums ir svarīgs gan projekta realizētājiem, gan pacientiem," norāda BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.

Plānots, ka 24. korpusa rekonstrukcijas pirmās divas kārtas tiks pabeigtas vēl šogad.

Trešās kārtas gaitā plānots rekonstruēt 3. stāvu, veikt jumta un fasādes rekonstrukcijas darbus kā arī veikt labiekārtošanas darbus. Šī posma realizācijai, atbilstoši kontroltāmei, nepieciešami 1,57 miljoni eiro.

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīcas fonds Ministru kabinets Veselības ministrija

Comment Form