Bērnu slimnīca rekonstruē Dienas stacionāra ēku. Būs mūsdienīga un draudzīga vide
Foto: Publicitātes foto

Bērnu slimnīcā noris būvniecības darbi Dienas stacionārā, lai radītu atveseļošanos veicinošu, mūsdienīgu un epidemioloģiski drošu vidi. Vēsturiskajā ēkā būs izbūvētas vienvietīgas palātas, dažādiem vecuma posmiem piemērotas atpūtas telpas, kā arī nodrošināts optimāls mikroklimats. Būvniecības darbus plānots noslēgt 2022. gada nogalē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas (BKUS) vēstī, ka dienas stacionāra ēka ir viena no pirmajām, ar kurām aizsākās Bērnu slimnīcas būvniecība 1895. gada 5. jūnijā pēc Reinholda Šmēlinga projekta, un ēkā bija izbūvētas tam laikam laikmetīgas tehnoloģijas: elektriskais apgaismojums, sienā iebūvēta vēdināšanas sistēma, centrālapkure. Sākotnēji ēkā atradās iekšķīgo un ķirurģisko slimību nodaļa ar lielākām un mazākām daudzvietīgām palātām. Korpuss ir vairākkārt rekonstruēts, pārbūvējot sākotnēji ārstniecības nolūkiem paredzēto sauļošanās iekšpagalma terasi par papildu telpām, izbūvējot nepieciešamās inženiertehniskās sistēmas, gan vēlāk piebūvējot operāciju zāli, kur notiek Ausu, kakla, deguna, kā arī Acu klīnikas ārstu veiktās operācijas.

Dienas stacionārs ir pirmais korpuss, kurš tiks realizēts atbilstoši jaunākajām tendencēm veselības aprūpes iestāžu attīstībā pasaulē – uz pacientu orientēta, draudzīga vide, vienlaikus nodrošinot gan epidemioloģisko nosacījumu, gan pacientu privātuma vajadzību ievērošanu.

Līdz šim Dienas stacionārā atradās 24 palātas un daudzās palātās vienlaikus ārstējās vairāki pacienti. Atjaunotajā stacionārā pacientiem un viņu pavadošajām personām būs pieejamas 34 vienvietīgas un epidemioloģiski drošas palātas ar atbilstošu gaisa apmaiņu un mikroklimatu, vairākas mūsdienu prasībām atbilstošas procedūru un apskates telpas. Lai arī gaidīšanas laiks uz konkrēto procedūru tiktu pavadīts jēgpilni un novērstu domas par gaidāmās procedūras norisi, ir plānota plaša rotaļu telpa un labiekārtota publiskā telpa, kurā vecāki varēs pavadīt laiku ar bērnu.

Ambulatorās veselības aprūpes daļas vadītāja Torņakalna novietnē Irina Ošeniece stāsta: "Gan lieli, gan mazi pacienti ierasti slimnīcā vēlas pavadīt iespējami īsu laiku. Tieši tādēļ BKUS ir Dienas stacionārs, kurā diagnostika un ārstēšana tiek veikta vienas dienas ietvaros, un bērns jau pēcpusdienā kopā ar vecākiem dodas prom, lai turpinātu ārstēšanos mājās. Dienas stacionāru katru mēnesi apmeklē vairāk nekā 400 pacienti un viņu pavadošās personas, kuriem renovētajās telpās vēlamies radīt vidi, kas tiešā un pārnestā nozīmē ārstē, mazina bailes un ir pielāgota gan dažādu vecumu bērnu, gan vecāku vajadzībām."

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dienas stacionāra rekonstrukcija uzticēta Pilnsabiedrībai "P un P būvniecības grupa", kas kopā ar SIA "ARH STADIJA" gada laikā realizēs apjomīgo projektēšanas un būvniecības darbu veikšanu. Savukārt ēkas interjera veidošanā iesaistījās dizaina studijas "H2E", lai ēkas interjers, navigācija un saturs tiktu integrēts jaunajā BKUS attīstības koncepcijā, kas mazajiem pacientiem palīdzēs mazināt trauksmi, rosinās uzticēšanos un veicinās atveseļošanās procesus. Kopējās plānotās rekonstrukcijas izmaksas ir nepilni trīs miljoni euro.

Rekonstrukcijas darbu laikā Dienas stacionāra pacienti ārstējas slimnīcas 20. korpusā un plānveida pacientu uzņemšana un reģistrācija Dienas stacionārā Torņakalna novietnē tiek veikta reģistratūrā R1, kura visērtāk ir pieejama no Vienības gatves puses. Dienas stacionāra darba laiks ir no pulksten 8 līdz 16, kurā pacientiem tiek veikti visi plānotie izmeklējumi un manipulācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērni Bērnu slimnīca
0
Bērnu veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form