Bērnu tiesību aizstāvji akcijā aicina ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem
Foto: DELFI

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) no 28. septembra līdz 2. oktobrim organizēs ikgadējo informatīvo akciju "Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!", aicinot ikvienu ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem pa Bērnu un pusaudžu Uzticības tālruni 116111.

Akcijas mērķis ir cīnīties pret seksuālo vardarbību un palīdzēt tās atpazīšanā, kā arī seku mazināšanā. Tās laikā ikvienam būs iespēja zvanīt pa tālruņa numuru 116111 un ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem pret bērniem, saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu, kā arī nepieciešamo informāciju, portālu "Cālis.lv" informēja Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.

Pirmo reizi šāda kampaņa tika rīkota 2013. gadā. Tad kampaņas laikā Uzticības tālruņa speciālisti atbildēja uz 3098 zvaniem, un sniedza 710 psiholoģiskās konsultācijas. Akcija notika arī pagājušajā gadā, kad seksuālās vardarbības tēmai Uzticības tālruņa 116111 psihologi pievērsās divās akcijās – maijā un novembrī.

Izvērtējot aizvadīto akciju rezultātus, var secināt, ka seksuālā vardarbība ir viena no smagākajām tēmām, par ko cietušie bieži vien atsakās runāt vai arī mēdz mainīt iepriekš sniegto informāciju. Tieši tāpat seksuālās vardarbības upuri nereti noliedz notikušās vardarbības aktu, kā arī atsakās no palīdzības. Šo iemeslu dēļ upuru pāridarītāji bieži izvairās no atbildības un turpina savas noziedzīgās darbības, savukārt paši upuri dzīvo tālāk ar pārciestās vardarbības smagumu, nesaņemot pienācīgu palīdzību un atbalstu.

Kampaņas laikā ir sagatavoti arī informatīvie materiāli – komikss un informācijas lapa, kā arī īpaša sadaļa VBTAI mājaslapā, kur var iegūt detalizētāku informāciju par seksuālas vardarbības atpazīšanu, pazīmēm, sekām un atbildību. To var meklēt šeit.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Profesionālu palīdzību un atbalstu uzticības tālrunī 116111 var meklēt visu diennakti.

Source

Cālis.lv

Tags

Labklājības ministrija Seksuāla vardarbība Uzticības tālrunis 116111 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form