'Bērnu veselības pieturā' bez maksas pārbaudīs mazo veselību

'Bērnu veselības pieturā' bez maksas pārbaudīs mazo veselību
Foto: Panther Media

27., 28., 29. augustā un 4., 5. septembrī no pulksten 12 līdz 17 tirdzniecības centrā "Domina Shopping" (Ieriķu ielā 3, Rīgā) darbosies "Bērnu veselības pietura", kurā Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mediķi bez maksas pārbaudīs bērnu veselību.

Sagaidot kārtējo mācību gadu, šāda akcija norisinās, lai atgādinātu vecākiem par nepieciešamību bērniem regulāri veikt profilaktiskas veselības apskates un izmeklējumus. Akcijas laikā bērni un viņu vecāki tiks izglītoti arī par ikdienā svarīgām lietām – veselīgu uzturu, sēdēšanas pozām, pareizu zobu tīrīšanu u.c.

"Laiks pirms skolas gaitu sākuma ir labs atskaites punkts, lai novērtētu topošo skolēnu veselību. Vasara pavadīta spēlēs svaigā gaisā, viesojoties pie vecmāmiņām laukos un uzņemot tos labumus, ko vasara mums sagādā. Taču skolas laiks ievieš būtiskas korekcijas bērnu ikdienā – daudz vairāk laika tiek pavadīts sēžot, arī planšetdatori un televizori kļūst par nozīmīgāku dienas pavadīšanas daļu. Mazkustīgā dzīvesveida rezultātu mēs nereti redzam, kad bērni kļūst par mūsu pacientiem – arvien vairāk bērnu arī Latvijā ir ar lieko svaru. Nepietiekamas fiziskās aktivitātes ir iemesls, kāpēc nereti sākumskolas vecuma bērniem ir problēmas ar pareizu stāju. Tāpēc vēlos uzsvērt, ka tā ir vecāku atbildība – gādāt, lai bērns būtu nodarbināts ārpusskolas aktivitātēs un pulciņos, kā arī saņemtu pilnvērtīgu uzturu, kas augošam organismam intensīvas mācību slodzes apstākļos ir ļoti svarīgi," saka BKUS Bērnu slimību klīnikas vadītāja profesore Dace Gardovska.

Visā akcijas norises laikā būs iespējams konsultēties ar BKUS rezidējošiem pediatriem, lai izmērītu bērnam asinsspiedienu, pārbaudītu stāju un redzi, kā arī uzzināt, kā bērnam ir pareizi jāsēž pie galda un kādi vingrinājumi jāveic pēc ilgstošas sēdēšanas.

Paralēli varēs vērsties pie BKUS Svara korekcijas programmas speciālista, lai izmērītu bērna garumu un svaru, kā arī, lai saņemtu konsultāciju par veselīga uztura pamatprincipiem. Atsevišķos laikos būs iespējams konsultēties ar zobārstniecības klīnikas "Sirowa Rīga" zobārstu un higiēnistu par pareizu zobu tīrīšanu, un piedalīties BKUS Uzturskolas meistarklasē par pareizu pusdienu kārbiņas saturu bērniem.

Source info

Cālis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Pregnancy widget logo Pregnancy widget logo
Aprēķināt
Norādi pēdējo mēnešreižu
pirmo dienu
Kļūda!
Lūdzu, norādiet korektu
datumu pagātnē.
Iesaisties sarunā!