Bērnus mudina iesaistīties tiešsaistes vingrošanas nodarbībās – pareizas stājas attīstības veicināšanai
Foto: Shutterstock

Uzsākot skolas gaitas, bērniem turpinās skeleta pārkaulošanās, bet bērna mugurkauls ir ļoti lokans un ātri, viegli deformējas. Tāpat pieaug muskuļu spēks, tomēr muguras muskulatūra vēl ir pārāk vāja, lai spētu noturēt ķermeni pareizā stāvoklī, tāpēc šajā vecumā iespējama nepareizas stājas veidošanās. Lai no tā izvairītos, kaulu un muskuļu attīstību vēlams veicināt ar piemērotiem vingrinājumiem. Svarīgi bērnā attīstīt lokanību, koordināciju, izturību, spēku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar SIA "OnPlate" rīko bezmaksas vispārattīstošas vingrošanas nodarbības bērniem pareizas stājas attīstības veicināšanai, kas tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta "Mēs par veselīgu Rīgu" īstenošanas gaitā.

Projekta mērķis ir veicināt fizisko aktivitāti bērnu un jauniešu ikdienā, veselības saglabāšanos un slimību mazināšanos ilgtermiņā. Kā arī veidot pareizu stāju, pievērst uzmanību pareizas gaitas veidošanai un veicināt kustību izpratni bērniem. Nodarbību saturs veidots tā, lai trenējošais efekts sniegtu pozitīvu ietekmi uz veselību. Nodarbību laikā tiek pielietots dažāda veida inventārs, lai atraktīvos veidos veiktu dziļās muskulatūras treniņu, kas tiešā veidā ir saistīts ar stājas simetriju, kā arī attīstītu spēka, līdzsvara, koordinācijas un komunikācijas prasmes. Vingrošanas grupu nodarbības pareizas stājas veicināšanai bērniem notiks sertificēta fizioterapeita vadībā.

Nodarbības paredzētas bērniem vecumā no astoņiem līdz 12 gadiem. Vienas nodarbības ilgums ir 60 minūtes. Nodarbību laiki katru mēnesi var atšķirties, tāpēc plašāku informāciju par tām var gūt, rakstot uz e-pastu – veselibasnodarbibas@gmail.com vai zvanot pa tālruņa numuru +371 26627625.

Februārī nodarbības notiks otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no pulksten 18 līdz 19.

Piedaloties šajās nodarbībās, tā dalībnieki piekrīt, ka pasākuma laikā var tikt uzņemtas fotogrāfijas un video, kas var tikt publicēti projekta organizatoru uzturētajās mājaslapās.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, nodarbības šobrīd notiek tiešsaistes režīmā.

"Zoom" nodarbības notiek šeit (parole 202020).

Lai piedalītos nodarbībā, obligāti jāieslēdz video kamera, lai trenere var redzēt un nepieciešamības gadījumā palabot tavu vingrošanu. Video kamerai jābūt ieslēgtai visu nodarbības laiku.

Tags

Rīgas domes Labklājības departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi