Foto: Publicitātes foto

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) aicina pieteikties jauniešus, kuri šogad saskārušies ar depresiju un seniorus, kuriem ir demence vai citi kognitīvi traucējumi uz unikālām mākslas terapijas nodarbībām, kas no 10. septembra līdz 28 .novembrim, piektdienās, norisināsies LLMC veidotajās izstādēs, Rīgā. Nodarbības vadīs mākslas terapijas speciālisti – Lība Bērziņa un Džūlija Volonta (Julia Volonts). Pieteikuma anketa jāaizpilda līdz 25. augusta plkst. 24.00.

LLMC izglītības programmas šogad tiek veidotas, aptverot ne tikai mākslas interesentu auditoriju, bet vairojot izpratni un iecietību par psihisko veselību dažādās sabiedrības grupās. Ar mākslas terapijas metodēm ir iespēja palīdzēt mērķa grupām, kuras nešaubīgi ir starp tām, kas no pandēmijas ietekmes cietušas visvairāk: jauni cilvēki – pusaudži vecumā no 12 līdz 18 gadiem, kuri šogad saskārušies ar depresiju un seniori ar demenci un/vai citiem kognitīviem traucējumiem, kuri atrodas ilgstošā izolācijā.

Terapijas sesijas noritēs izstādēs un/vai tiešsaistē, par pamatu izmantojot izstādēs esošos mākslas darbus. Senioriem nodarbības norisināsies latviešu, bet jauniešiem – angļu valodā. Jauniešu nodarbībām, ja nepieciešams, tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā. Grupu dalībnieki tiks iepriekš atlasīti, katrai grupai organizējot 10 nodarbības, reizi nedēļā – piektdienās. Vienas nodarbības garums ir divas stundas. Pirms nodarbību uzsākšanas paredzēta individuāla tikšanās "Zoom" platformā, augusta nogalē.

Radošās mākslas terapijas nodarbības norisināsies festivāla “SURVIVAL KIT” ietvaros, kura tēma un publiskā programma būs balstīta aktuālajā sociālajā situācijā, kurā cilvēki gados, īpaši vīrusa apstākļos tiek izstumti no sabiedrības, kā arī mākslinieces Annas Priedolas ekspozīcijā “Dairy Diaries”, kas taps šī gada nogalē starptautiska projekta “Pārmaiņu aģenti” ietvaros un būs veltīts senioriem Latvijā, kas sirgst ar demenci.

Nodarbību vadītājas norāda: “Mākslas terapija ir psihoterapijas forma, kas apvieno mākslas radošumu un diskusijas par mākslu, lai vairotu emocionālo, fizisko un garīgo labsajūtu. Terapija sniedz apmeklētājiem visaptverošu mākslas pieredzi un iespēju mijiedarboties ar izstādi viscerālā un sensorālā veidā. Vienlaikus dalībnieki uzzina, kā māksla var palīdzēt atpazīt emocijas, jūtas vai domas, kuras var būt grūti izteikt vārdos. Pasaulē tiek piekopta prakse, kad mākslas terapija tiek organizēta mākslas muzejos un izstādēs.”

Pieteikuma anketa pusaudžiem šeit.

Pieteikuma anketa senioriem šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!