BKUS vērtēs Covid-19 izslimojušu bērnu veselības stāvokli; pētīs infekcijas ietekmi ilgtermiņā
Foto: Shutterstock

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) aicina atsaukties ikvienu ģimeni, kurā bērns izslimojis Covid-19, lai Bērnu slimnīcas speciālisti varētu novērtēt bērna vispārējo veselības stāvokli un noteiktu saslimšanas iespējamo seku ietekmi uz veselību ilgtermiņā, informē BKUS komunikācijas nodaļas vadītāja Vita Šteina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ņemot vērā, ka pasaulē joprojām ir maz zināms par Covid-19 slimības norises gaitu, sevišķi bērniem, kā arī trūkst datu par bērnu un vecāku ar veselību saistīto dzīves kvalitāti saslimšanas gadījumā, mediķiem ir ļoti svarīgi novērot un iegūt informāciju par katra pacienta slimības norises gaitu, kā arī par fizisko, sociālo, psiholoģisko un emocionālo stāvokli," aicinājuma mērķi skaidro BKUS Bērnu slimību klīnikas prof. Jana Pavāre.

"Pasaulē veiktie jaunākie novērojumi un pētījumi liecina, ka bērniem Covid-19 infekcijas norisē un simptomos ir vērojamas atšķirības, salīdzinot ar pieaugušajiem. Koronavīrusa izraisītā slimība (Covid-19) ir infekcijas slimība, kuras ietekme uz bērnu un vecāku dzīves kvalitāti vēl nav apzināta, taču slimības akūtās izpausmes un tās norise ļauj saskatīt zināmas analoģijas ar citu akūtu slimību ietekmes mehānismiem uz bērnu un vecāku dzīves kvalitāti," skaidro BKUS infektoloģe dr. Liene Smane.

BKUS speciālisti piedāvā attālinātas vai klātienes konsultācijas bērniem un viņu vecākiem. Tāpat pētījuma ietvaros paredzēts iegūt datus ar anketu palīdzību par slimības norisi un tās ietekmi uz dzīves kvalitāti.

Pagaidām pasaulē ir pieejami tikai daži pētījumi par Covid-19 ietekmi uz cilvēku dzīves kvalitāti. "Ierobežotās zināšanas un nepietiekamā informācija par konkrēto slimību var ietekmēt mediķu iespējas, tādēļ šis ir īstais brīdis, lai mēs kopā – pacienti un mediķi – nonāktu pie atbildēm un spētu nākotnē palīdzēt ikvienam saslimušajam," komentē prof. Pavāre.

BKUS aicina vecākus, kuri piekrīt sadarboties, sazināties ar Bērnu slimnīcu, zvanot uz tālruņa numuru 25680033 darba dienās no pulksten 8 līdz 17.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form