Britus satrauc Keitas izvēle mazā prinča barošanā
Foto: AFP/Scanpix

Aizrautīgi vērojot karaliskās ģimenes ikdienu, pasaulē nākot prinča Viljama un viņa sievas Keitas dēlēnam, sabiedrību ieinteresējusi vēl kāda, tiesa, visai intīma detaļa, kas skar mazā prinča barošanas jautājumus – puisēna zīdīšana ar krūti vai pudelītes izvēlēšanās, vēstī "Daily Mail".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zīdīšanu ar krūti piekopusi gan princese Diāna, šādi barojot savus dēlus Viljamu un Hariju, gan karaliene Elizabete, kā arī viņas māte. Tiesa, prinča Čārlza zīdīšanu karalienei Elizabetei nācies pārtraukt jau divus mēnešus pēc viņa nākšanas pasaulē sava veselības stāvokļa dēļ.

Jāpiebilst, ka savu pēcnācēju barošana ar krūti karaliskās ģimenes sievietēm šķita nepieņemama līdz pat pagājušā gadsimta sākumam, uzskatot to par sievieti pazemojošu un sabiedriskajam statusam neatbilstošu procesu.

Šī uzskata pamatlicēja ir karaliene Viktorija, kura, neraugoties uz kuplo deviņu atvasīšu pulciņu, pasludināja, ka bērnu zīdīšana augstdzimušas lēdijas samaitā un ir atbaidoša. Viņas piemēram gan nesekoja karalienes meitas, princeses Viktorija un Alise, kas savus mazuļus ar krūti baroja slepeni. To uzzinot, karaliene kļuvusi neizsakāmi nikna un princesei Alisei pat nosūtījusi ziņu, informējot, ka meitas vārdā nodēvējusi vienu no savām telēm, informē vēsturnieki

Gadsimtiem ilgi bērna barošana ar krūti augstākās kārtas sievietēm, kā arī karaliskās ģimenes pārstāvēm bija aizliegta, un viņu mazuļi tika nodoti algotām bērnu zīdītājām tūlīt pēc nabassaites pārgriešanas. Līdz vienpadsmitajam gadsimtam visā Eiropā tika piekopta prakse augstdzimušām sievietēm savā tuvumā turēt veselu zīdītāju komandu, lai nodrošinātu pienācīgu mazuļu barošanu.

Bērnu zīdītājas izvēle bija viens no svarīgākajiem jaunās mātes lēmumiem, jo valdīja uzskats, ka saņemtais piens ietekmēs mazuļa garīgo attīstību, tādēļ šīs sievietes visbiežāk tika izvēlētas no aristokrātu kārtas, nereti izlīdzoties arī ar vienkārši turīgām dāmām.

Tāpat krietni ilgāk tika zīdīti zēni, uzskatot, ka viņiem nepieciešams ilgāks attīstības laiks nekā meitenēm.

Saskaņā ar vēstures liecībām, pēdējais britu monarhs, ko barojusi algota zīdītāja, bija Anglijas karalienes tēvs Džordžs VI.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Britu karaļnama bērns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form