Brīvdienu afiša: Lukturu gatavošana, multenes zīmēšana un Latvijas dzimšanas diena
Foto: F64

Šonedēļ brīdienas izvērtušās četru dienu garumā. Lai tās pilnvērtīgi baudītu, piedāvājam dažus ieteikumus, kur vēl bez svinīgajiem Latvijas dzimšanas dienas pasākumiem var aizdoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lukturīši Latvijai

Sestdien, 15.novembrī no plkst.12 līdz 15 lukturu un svečturu darbnīca Kalnciema kvartālā. Tur būs patriotiskas ieskaņas ikgadējā, valsts svētkiem veltītajā tirdziņā. Vienlaikus ar tirgošanos notiks darbnīca bērniem, kurā būs iespējams darināt valsts svētku lukturīšus/svečturus no otrreiz pārstrādājamiem materiāliem. Ieeja – bez maksas. Darbnīca notiek ar Rīgas domes atbalstu.

Kad svētku lukturītis gatavs, būs iespēja izliet pašiem savu svētku sveci Latvijas valsts sarkani baltajās krāsās.

Multeņu veidošana

Sestdien, 15.novembrī plkst.11 kinoteātra "Splendid Palace" Velvju zālē notika multiplikācijas filmu radošā darbnīca "Kakao pupas piedzīvojumi". Tiesa, ieeja šajā pasākumā, kas noritēs divas stundas, maksā 4,50 eiro.

Vai tu zini, kā top šokolāde? Kur tā ir radusies un kāpēc tā ir tik ļoti garšīga? Vai šokolāde aug kokos? Un cik daudz kakao pupiņas var salikt vienā šokolādes tāfelītē? Kinoteātris kopā ar "Laima" regulāri aicina uz tematiskajiem bērnu rītiem, lai aizraujošā veidā apgūtu multiplikācijas filmu veidošanas noslēpumus, uzzinātu daudz jauna un interesanta par šokolādi un kopā ar Kakao pupiņu uzzīmētu pasaulē garšīgāko multfilmu. Bērni radošu nodarbību veidā var apgūt multiplikācijas filmu veidošanas pamatus, iepazīties ar animatoru darbu, kā arī paši iemēģināt roku animētā kino tapšanā. Decembrī uz kinoteātra ielā ekrāna, piedaloties visiem mazajiem režisoriem un viņu vecākiem, tiks demonstrēta kopīgi uzzīmētās multfilmas pirmizrāde. Ieteicamais dalībnieku vecums: no sešiem līdz desmit gadiiem.

Pepija Garzeķe

Ja brīvdienās gadās apmeklēt lielveikalu, precīzāk, tirdzniecības centru "Domina Shopping", tur norisināsies tematiskās dienas "Tuvplānā Ziemeļi", kuru laikā tiks apceļotas un tuvāk iepazītas vairākas Ziemeļeiropas valstis. Sestdien, 15.novembrī, bērnus ar izrādi sagaidīs Pepija Garzeķe, bet svētdien, 16.novembrī, ģimenes ir laipni aicinātas uz īpašu zinātnes centra "AHHAA" programmu. Izrādi varēs noskatīties gan plkst.14, gan plkst.16, pie restorāna "Vairāk Saules".

Vēsture - svētkos bez maksas

Ja būsi nosalis, apmeklējot valsts dzimšanas dienas pasākumus 18.novembrī, vari "iegriezties" Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, jo tur šajā dienā ieeja būs bez maksas. Latvijas Republikas pasludināšanas dienā muzejs atvērts no plkst.11 līdz 19. Muzejā plkst.11, 13, 15 un 17 paredzēta ekskursija gida vadībā Latvijas Republikas pasludināšanai veltītajā ekspozīcijas daļā.

50% atlaide ieejas biļetēm Botāniskajā dārzā un Tropu tauriņu mājā

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs un tā Tropu tauriņu māja no 15.līdz 18.novembrim būs atvērta apmeklētājiem un kā dāvana valsts svētkos šajās dienās visām ieejas biļetēm būs 50% atlaide.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs brīvdienu laikā piedāvā iespēju izstaigāt rudenīgo dārzu, aizbēgt no tuvojošās ziemas augu mājās: Palmu mājā, Tropu siltumnīcā un Kaktusu siltumnīcā, kur allaž bagātīgi zaļumo, vienmēr kādi augi zied vai nogatavina augļus. Šobrīd plaukst Ziemassvētku kaktusi, pelargonijas, falenopsis, vanda, kleodendrs, bet Tropu māju pilda gardēnijas ziedu aromāts. Briest citronu raža un nogatavojas pundurbanānabanāna ķekars.

Savukārt vasaru var baudīt Tropu tauriņu mājā: nesen izšķīlušies krāšņie Jūlijas tauriņi, kliperi, Ahileja morfīdi, helikonīdi un citi eksotiskie lidoņi, kas neraizējas ne par aukstumu, ne tumsu ārpus savas siltumnīcas. Augu māju vestibilā ir izstāde "Itālijas garšas", kurā var apskatīt Vidusjūras augus, kas izmantoti ēdienu gatavošanā jau Leonardo da Vinči virtuvē, kā arī mūsdienās, izlasīt ēdienu receptes un pašķirstīt iedvesmojošas grāmatas, kas saistītas ar saulaino Apenīnu pussalu, tās augiem un virtuvi.

Tags

Lukturītis Sveces Svečturis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form