Cēsu klīnikā top bērnu veselības centrs
Foto: Kadrs no "Youtube" video

Cēsu klīnikā paplašināsies bērnu veselības aprūpes klāsts. Jau šobrīd klīnika nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību un pediatru pieejamību 24 stundas diennaktī, dienas stacionāru, tiešās pieejamības pediatrus un ambulatoro veselības aprūpi. Vairāku nozaru speciālistu konsultācijas ārpus Rīgas ir retums. Tāpat bieži vien rindas galvaspilsētā ir daudz garākas, savukārt ārpus Rīgas atsevišķas konsultācijas ir pieejamas pat bez rindas.

Bērnu veselības aprūpe ir viena no Cēsu klīnikas prioritārajām jomām. Šajā klīnikā ir pieejams plašs spektrs speciālistu: bērnu neirologs, bērnu okulists, ķirurgs, endokrinologs, psihiatrs, alergologs, dietologs, lors, kā arī rehabilitācijas komanda ar fizioterapeitu, ergoterapeitu un masāžas iespējām.

Ņemot vērā veiksmīgās iestrādes, sabiedrības pieprasījumu un valsts atbalstu, plānots bērnu veselības aprūpes pakalpojumu klāstu arvien attīstīt. “Mēs redzam to, cik ļoti vecākiem ir svarīgi, lai viņu bērni varētu saņemt medicīnisko palīdzību tuvāk mājām visdažādākajās situācijās – gan neatliekamās, gan ambulatorās – ātri aizpildās pieraksti uz ārstu speciālistu konsultācijām, ļoti pieprasīts ir tiešās pieejamības pediatrs, kā arī iespēja bērnam saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību 24h diennaktī. Ņemot vērā sabiedrības vajadzības un valsts finansiālo atbalstu, redzam par iespējamu augt un attīstīties kā Cēsu klīnikas bērnu veselības centram”, skaidro Cēsu klīnikas pediatre Ilze Dambe.

No šā gada aprīļa īpaši labs jaunums ģimenēm ar bērniem ir pagarinātais tiešās pieejamības pediatru darba laiks. Turpmāk ikvienā ar bērnu veselību neskaidrā situācijā vecāki varēs vērsties klīnikā pie pediatra uz ambulatoro pieņemšanu katru darbdienu no pulksten 8 līdz pat 20. Šī ir bezmaksas konsultācijas iespēja, kurai pašlaik iepriekš nav jāpierakstās. Ierodoties klīnikā līdz pulksten 18, jāvēršas reģistratūrā, bet pēc 18 – uzņemšanas nodaļā. Tas nozīmē lielāku drošības sajūtu ģimenēm situācijās, kad, piemēram, nav iespējams vērsties pie ģimenes ārsta.

Cēsu klīnikā norisināsies Māmiņu skolas nodarbības. Māmiņu skolā, kuru vada sertificēta un pieredzējusi vecmāte Iveta Reķe, tiek piedāvātas tādas nodarbības, kā ievadnodarbība gaidību sākumā, koferīša kārtošana un nodarbība par dzemdībām, zīdīšanas eksperte, sertificēta vecmāte Dace Dugnese māmiņas izglīto krūts zīdīšanas jautājumos, bet fizioterapeite Māra Krūze pasniedz hendlinga nodarbības.

Klīnika gan ir neliela, taču pediatre Ilze Dambe piebilst, ka tam ir savas priekšrocības, piemēram, spēja mazajiem pacientiem sniegt individuālu pieeju un rūpēties par to, lai viņi šeit justos labi. Lai to nodrošinātu, bērnu nodaļā izveidota rotaļu istaba, ik nedēļu mazos pacientus apmeklē omulīgie dakteri klauni, kas atveseļošanās procesā ienes prieka vitamīnu devu. Būtiski ir arī tas, ka vecāki pa nakti var palikt kopā ar saviem bērniem mājīgās istabiņās.

Vairāk informācijas par bērnu veselības aprūpes pakalpojumiem Cēsu klīnikā, uzzini šeit. Savukārt pieteikties speciālistu konsultācijām vari, zvanot uz reģistratūras tālruni 64125634 vai aizpildot e-pierakstu klīnikas mājaslapā. Turpretim pieteikšanās māmiņu skolas nodarbībām norit, zvanot uz tālruni 64125743 vai rakstot e-pastu uz maminuskola@cesuklinika.lv

Source

Cālis.lv

Tags

Bērna veselība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form