Četras idejas, kā vasarīgi izklaidēt bērnus mājās
Foto: Laura Aziz / cc

Augustam soļojot uz otro pusi, ļoti iespējams, sācis aptrūkties ideju, kā ar mazajiem ķipariem pavadīt laiku un ar kādām aktivitātēm viņus iepriecināt. Lai pirms atgriešanās zinību valstībā vēl paspētu izbaudīt vasaras prieku, "Steam.lv" veidotāji sagatavojuši dažādu ideju variantus, kas pat neprasīs došanos ārpus mājas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ziepju burbuļu burvība


Kurš gan bērnībā nav pūtis ziepju burbuļus? Turklāt ziepjūdeni burbuļu pūšanai var pagatavot arī mājas apstākļos. Vajadzīgs tikai ūdens un trauku mazgājamais līdzeklis. Lai ziepjūdens izdotos pēc iespējas labāk, tam var pievienot arī aptiekās nopērkamo glicerīnu. Pašu burbuļu pūšanai var izmantot dažādus rīkus – pildspalvas, kokteiļu salmiņus, veikalā nopērkamos pūšamos riņķīšus. Ja ir vēlme tikt pie pavisam lieliem ziepju burbuļiem, riņķus var izgatavot arī paši no metāla stieples dažādos izmēros. Tikai tādā gadījumā no stieples izveidotie riņķi jāaptin ar marli vai kādu citu audumu, jo burbuļi, saskaroties ar metālu, plīst. Pēc tam atliek tikai sameklēt pietiekoši lielu trauku, kurā sagatavotos pūšamos riņķus iemērkt, un pūst!

Kopīga ziepju vārīšana

Lai izpētītu dažādas smaržas, ēteriskās eļļas un vielu ķīmiskās reakcijas, kopīgiem spēkiem var ķerties pie ziepju vārīšanas. Tam būs vajadzīgas dažādas sastāvdaļas – trauki ūdens vārīšanai, ziepju masa kausēšanai, formiņas ziepju veidošanai, kaltēti augi, ēteriskās eļļas. Vārot ziepes, gala rezultāts būs ne tikai pašu rokām sarūpētas ziepes, bet arī jaunas zināšanas par to, kā, savienojot dažādas vielas, izmantojot kaltētus augus un citas sastāvdaļas, var tikt pie ikdienā izmantojama produkta. Radīsies lielāka izpratne par to, cik liels darbs un zināšanas jāiegulda tajā, lai tiktu pie kaut kāda produkta, kas liekas gluži pašsaprotams un jebkurā veikala plauktā pieejams. Sīkāku pamācību ziepju vārīšanai atradīsi dažādos interneta resursos.

Pašiem savs ēnu teātris


Lai labāk izprastu dažādus gaismas staru krišanas leņķus un fizikālās īpašības, var izmantot arī ko pavisam māksliniecisku – ēnu teātri. Šai izklaidei noteikti var veltīt kādu vasaras vakaru un kopīgiem spēkiem izpētīt, kā pareizi jāsaliec pirksti, lai izveidotu dažādas formas, kā jāspīdina gaisma un kāds fons vajadzīgs, lai iegūtās formas redzētu vislabāk. Pamācības, kā izveidot ēnu teātra tēlus, var atrast dažādos interneta avotos. Kad ēnu teātra pamati apgūti, var arī pamēģināt kopā nospēlēt kādu izrādi pārējiem ģimenes locekļiem vai gluži vienkārši pašu priekam.

Eksperimenti mājas apstākļos


Kopā ar bērniem var organizēt arī eksperimentus, kuru rezultātus var redzēt teju uzreiz. Tas būs ne tikai interesants veids, kā pavadīt kopīgi laiku, bet arī parādīs, kā dažādus fizikas likumus un ķīmijas vienādojumus izmantot ikdienā. Turklāt eksperimenti palīdzēs attīstīt arī praktiskās iemaņas.

Dažādi eksperimenti pieejami mājaslapā "Steamup.lv". Piemēram, kā izveidot pašam savu pludiņu, izmantojot pavisam vienkāršas lietas – ūdens pudeli, salmiņu un nelielu atsvaru. Mājaslapā var atrast arī pamācību, kā izveidot pašam savu magnētu. Šis eksperiments gan ir laikietilpīgāks, un būs vajadzīgas specifiskākas lietas. Lai iegūtu savu magnētu, nepieciešama liela nagla, metāla stieple un enerģijas avots, piemēram, baterijas. Taču, eksperimentā iesaistoties arī vecākiem, noteikti izdosies tikt pie magnēta, kura spēku pēc tam pārbaudīt ar dažādiem metāliskiem objektiem, piemēram, adatām, saspraudēm vai nagliņām.

Tags

Bērni Vasara
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form