Četri veidi, kā bērnos rosināt Ziemassvētku sajūtu jau tagad
Foto: Shutterstock

Novembra pelēkums un vēji nu ir aiz muguras, kas nozīmē tikai vienu – piesteigusies Pirmā advente un Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Šos svētkus visnepacietīgāk noteikti gaida tieši bērni. Tāpēc, lai decembri padarītu arvien sirsnīgāku un svētku nodarbēm piepildītāku, iedvesmai apkopojām dažas idejas, kas bērnos un arī vecākos apslāpēs iekšējo Grinču un pamodinās Ziemassvētku sajūtu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Adventes kalendāri un Ziemassvētku zeķes

Adventes kalendāri ar pārsteigumiem katrai dienai līdz pat Ziemassvētku vakaram jau sen nav nekāds jaunums. Tie, kuri jau šo tradīciju savās mājās ieviesuši, zinās – mazo kastīšu, lādīšu vai kalendāra durtiņu atvēršana ik dienas bērnos rada prieku. Varbūt šogad kopā ar bērniem ieviesīsiet jaunu tradīciju? Savās mājās varat ieviest kā kalendāru, tā Ziemassvētku zeķi, kas paredzēta katram ģimenes loceklim, un kurā ik dienas paslēpta neliela dāvaniņa vai veselīgs našķis. Tam noteikti nav jābūt nekam dārgam un apjomīgam – tieši gaidas pēc katras jaunās dienas, kad bērns drīkstēs atvērt datumam atbilstošo kalendāra sainīti, mudinās bērnā svētku sajūtu.

Šeit vari atrast idejas, kā noformēt pašu gatavotu adventes kalendāru. Bet šajā "Tava Māja" rakstā lūko pamācību, kā mājās no kartona kastītēm uztaisīt kamīnu, pie kura uzkarināt Ziemassvētku zeķes.

Vēstule Ziemassvētku vecītim

Tiem bērniem, kuri tic Ziemassvētku vecīša brīnumam, noteikti būs interesanti nosūtīt vēstulīti ar savām dāvanu vēlmēm "īstajam" Ziemassvētku vecītim Lapzemē. Vēstules rakstīšanu un sūtīšanu varat padarīt par ģimenisku nodarbi – izvēlēties papīru, izdomāt, ko rakstīt vēstulē, atrast aploksni, uzlīmēt pastmarku un galu galā – ļaut bērnam pašam vēstuli nosūtīt pastā.

Vēstuli Santa Klausam, kurš mīt aiz polārā loka, var nosūtīt uz šo adresi (pēc www.pasts.lv pieejamās informācijas):

Santa Claus
Arctic Circle
96930
Rovaniemi
Finland

Četri veidi, kā bērnos rosināt Ziemassvētku sajūtu jau tagad
Foto: Shutterstock


Mājas izrotāšana Ziemassvētku gaidās

Ziemassvētku sajūtu mājās noteikti ienesīsiet arī ar rotājumu palīdzību. Lai radoši izkustinātu bērnu pirkstiņus, tos varat izgatavot visi kopā! Eglīšu rotājumi, papīra sniegpārslas, mākslīgais sniedziņš un daudz kas cits uzburs svētku ainiņas katrā mājas stūrī. Šeit vari atrast "Tava Māja" pamācību, kā mājās no virtuvē pieejamām sastāvdaļām var uztaisīt mākslīgo sniegu. Bet šajā "Cālis" rakstā smelties idejas paštaisītiem svētku rotājumiem.

Ja mājās sakrāti daudzi jo daudzi vīna korķu, tad no tiem vari pagatavot skaistus ziemeļbriežus pēc šīs "Tava Māja" pamācības.

Tematiskās grāmatas un multfilmas

Pirmssvētku laiks ir tas lieliskais brīdis, kad notraust putekļus no kādas tematiskās svētku pasaku grāmatas vai sākt lūkoties pēc kādas animācijas vai spēlfilmas, kur visa darbība norit ap Ziemassvētkiem. Vecākos un bērnos Ziemassvētku sajūtu visvieglāk radīt, ja vienosieties, ka, piemēram, pāris reizes nedēļā pirms gulētiešanas lasīsiet kādu Ziemassvētku pasaku – daudzas jo daudzas ziemas pasakas sarakstījusi Margarita Stāraste, tāpat kopīgi varat pāršķirstīt Hansa Kristiana Andersena klasiskās pasakas vai Čārlza Dikensa stāstus. Ja pasaku gribas klausīties, tad tās pieejamas arī vietnē "Pasakas.net".

Bet par iknedēļas tradīciju var kļūt kādas Ziemassvētku filmas skatīšanās visai ģimenei kopā. Parādi bērnam savas bērnības Ziemassvētku filmas vai kopīgi izpētiet, ko jaunu piedāvā filmu un seriālu straumēšanas vietnes – pirmssvētku laikā šajās filmu krātuvēs sabirst itin daudz tematisko filmu. Atliks vien izvēlēties īsto un visiem kopā noskatīties!

Tags

Pasakas Svētku noskaņa Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form