'Covid-19': Jelgavas slimnīca ģimenes dzemdībās ļauj piedalīties vienam tuviniekam
Foto: Shutterstock

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izplatības ierobežošanai Jelgavas slimnīcā ģimenes dzemdībās atļauj piedalīties tikai vienai pavadošajai personai, liecina iestādes paziņojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jelgavas slimnīca nolēmusi atļaut ģimenes dzemdībās piedalīties vienai pavadošajai personai, ja tā nav apmeklējusi "Covid-19" skartās valstis vai nav bijusi kontaktā ar "Covid-19" saslimušajiem vai kontaktpersonām. Ja pēc dzemdībām paciente atrodas kopīgajā palātā, piederīgajam nodaļa ir jāatstāj. Savukārt, ja paciente ir ģimenes palātā, klāt esošajam piederīgajam pie viņas jāuzturas visu laiku. Tiklīdz persona pamet nodaļu, piemēram, uz veikalu vai darbu, tā kļūst par apmeklētāju. Atgādinām, ka Jelgavas slimnīcas Dzemdību nodaļā apmeklējumi ir aizliegti, kas nozīmē, ka pēc nodaļas pamešanas piederīgais vairs nevarēs tur atgriezties.

Slimnīca aicina sargāt savu un jaundzimušo veselību, ierobežojot cilvēku kustību.

Jau iepriekš ziņojām, ka Rīgas Dzemdību namā un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā uz laiku tiek liegta iespēja piedalīties dzemdībās pavadošajām personām, tostarp dzemdētājas partnerim, dūlai, mātei vai draudzenei. Savukārt Madonas slimnīcā Dzemdību nodaļa līdz marta beigām ir slēgta. Vairāk par to lasi šajā rakstā.

Tāpat vēstīts, ka no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar "Covid-19" vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Koronavīruss Covid-19 Grūtniece Jelgava
43475391
Dzemdības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form