CSP: Jo vairāk bērnu ģimenē, jo lielāka apmierinātība ar dzīvi
Foto: Shutterstock

Mājsaimniecībās ar bērniem ir lielāka apmierinātība ar dzīvi (7,1 punkts skalā 0–10) nekā mājsaimniecībās bez bērniem (6,6 punkti), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iedzīvotāju vispārējā apmierinātība ar dzīvi ir saistīta ar dažādiem faktoriem, tostarp ar mājsaimniecību sastāvu un bērnu esamību. Vismazāk apmierinātas ar dzīvi ir personas, kas dzīvo vienas neatkarīgi no vecuma – 6,5 punkti skalā no 0 līdz 10. Savukārt, ja vienatnē dzīvojošam pieaugušajam ir bērni, tad apmierinātība ar dzīvi ir augstāka – 7 punkti.

Visvairāk apmierināti ar dzīvi ir pāri ar bērniem, un jo vairāk bērnu, jo apmierinātība ir lielāka. Pāri ar vienu bērnu apmierinātību ar dzīvi vērtē ar 7,2 punktiem, pāri ar diviem bērniem – ar 7,3 punktiem, bet pāri ar trīs un vairāk bērniem – ar 7,4 punktiem. Savukārt pāriem bez bērniem apmierinātība ar dzīvi ir ievērojami zemāka – 6,7 punkti.

Dati iegūti CSP 2020. gada iedzīvotāju aptaujā par ienākumiem un dzīves apstākļiem. Tajā aptaujāti vairāk nekā seši tūkstoši mājsaimniecību un intervēti 11 tūkstoši respondentu vecumā no 16 gadiem.

Tags

Bērni Centrālās statistikas pārvalde Ģimene
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form