zaķis
Foto: Foto - V.Vītola

Sagaidot pavasara atnākšanu, Latvijas Nacionālais dabas muzejs izsludina video konkursu skolēniem. Tā galvenā tēma ir par gada dzīvnieku izvēlētais pelēkais un baltais zaķis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursa mērķis ir rosināt skolēnu interesi par Latvijā sastopamajām zaķu sugām, to dzīvesveidu un atšķirībām. Dalība konkursā palīdzēs attīstīt radošumu un tehniskās iemaņas sižeta un tekstu veidošanā, norāda muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe.

Konkursā var piedalīties individuāli vai nelielās komandās, iespējams izvēlēties kādu no piedāvātajām tēmām vai attīstīt savu ideju. Iesūtītos darbus vērtēs pārstāvji no Dabas aizsardzības pārvaldes, animāciju studijas "Atom Art", raidījuma "Vides fakti", Dabas muzeja, kā arī bioloģe un žurnāliste Anita Upīte. Konkursa žūrija vērtēs darbā atspoguļotās bioloģijas zināšanas, sižeta un domas izklāstu, kā arī tehnisko izpildījumu.

Konkursā aicināti piedalīties skolēni no 1. līdz 12. klasei. Plašāka informācija par noteikumiem un pieteikuma anketa muzeja mājaslapā. Darbu iesniegšana – līdz 30. septembrim.

Dabas muzejs atgādina, ka Latvijā sastopamas divas zaķu sugas. Senāk sastopams ir baltais zaķis (Lepus timidus), kas mūsu teritorijā dzīvo kopš ledus laikmeta beigām, bet patreiz biežāk sastopamais pelekais zaķis (Lepus europaeus) Latvijā dzīvo tikai kopš 17. gadsimta, kad ar lauksaimniecības attīstību paplašinājās atklātas ainavas.

Tags

Latvijas Dabas muzejs Zaķis Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam