Darot vairākus darbus, visu pamanīt nevar. Noskaties video un pārliecinies pats!
Foto: Shutterstock

Dzīvojot dinamiskā laikā, kad esam spiesti apvienot vairākus darbus vienlaikus, cilvēki nereti nonāk situācijās, kas apdraud dzīvību. Lai nodemonstrētu, ka neskatoties uz pašu vērību, vienmēr var gadīties lietas, kuras paslīd garām nepamanītas, ir izveidots uzmanības tests – video.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārbaudi savu uzmanību testā šeit.

Vairāku darbību veikšana paralēli, jeb "multitaskings" šodien tiek uzskatīts par profesionālu kompetenci – tas rada ilūziju par laika resursu taupīšanu un efektivitāti. Tehniski cilvēks ir spējīgs darīt divas lietas vienlaikus, piemēram, skatīties televizoru un gatavot vakariņas, taču nav iespējams vienlīdz labi koncentrēties uz abām šīm lietām – uzmanība vienmēr tiek koncentrēta tikai uz vienu procesu. Tādēļ it kā ikdienišķu darbu apvienošanas dēļ var rasties negadījumi.

Smadzeņu treniņa centra "Riga Brain" vadītājs, medicīnas speciālists Pēteris Urtāns apgalvo, ka visbiežāk cilvēki kļūst neuzmanīgi, kad situācijai nepievērš pietiekamu uzmanību, un vairumā gadījumu pie vainas ir tieši vēlme apvienot vairākus darbus vienlaicīgi. Lietas, kas notiek paralēli, nereti ir ārpus mūsu kontroles, jo cilvēku smadzeņu īpatnība paredz, ka tās ir spējīgas koncentrēties tikai uz vienu darāmo uzdevumu.

Lai uzskatāmā veidā demonstrētu, ka ne visu ir iespējams pamanīt pat tad, kad liekas esam uzmanīgi, "Gjensidige Latvija" izveidojis uzmanības testu – video, kur caur daudziem pazīstamu situāciju – darba sapulci tiešsaistē, tiek demonstrēts, ka pat tad, kad esam fokusēti uz visiem darāmajiem uzdevumiem, mūsu uzmanība ir sadalīta un mēs neesam spējīgi pilnībā kontrolēt visu apkārt notiekošo.

Tags

Psiholoģija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam