Daži iemesli, kāpēc pietiekami laba mamma labāka nekā ideāla mamma
Foto: PantherMedia/Scanpix

"Es pilnīgi visu atdodu bērnam! Uzskatu, ka mammai ir jānodrošina bērnam pats labākais," tā savu priekšstatu par labas mammas tēlu skaidroja kāda mamma, kas viena audzina bērnu. Viņa ir sašutusi, ka šķirtais vīrs īsti nepiekrīt šim uzstādījumam un nebūt netaisās atteikties no savām vēlmēm tā vietā, lai visus "liekos" līdzekļus veltītu bērnam. Vai ideāla mamma vispār ir iespējama un vai būt ideālai ir tas labākais, ko saviem bērniem varam iedot?

Jēdzienu pietiekami laba māte jau lieto jau no pagājušā gadsimta vidus un to ieviesa pediatrs un psihoanalītiķi Donalds Vinikots (Winnicott), skaidro ģimenes atbalsta centra "Līna" psiholoģe Līga Liepiņa. Vinikots noformulēja, kad ideālās mammas loma kļūst kaitīga pašam bērnam.

Lai bērns labi un veselīgi attīstītos, mammām nav jābūt ideālām, pilnīgi pietiek, ja viņas ir pietiekami labas. Tas nozīmē to, ka mammām nav jābūt perfektām, viņām nav jāspēj nolasīt bērna vissīkāko vēlēšanos un vajadzību, viņām nav jājūtas sliktām un vainīgām, ja kaut kas neizdodas. 

Iespējams, ka uzzinot, kas ir tiešām laba mamma, liela daļa pārgurušo, perfekto mammu varēs atviegloti uzelpot un atļauties vairs nebūt tik ideālām un saspringušām. Varbūt pat atradīs kādu stundiņu laika tikai savām vajadzībām.

Source

Cālis.lv

Tags

Sarakstu karuselis Mazuļa audzināšana Mazulis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form