'Delfi Viņa' iesaka: Rudens grāmatu izlase dvēseles mieram
Foto: Shutterstock

Rudens nāk ne tikai ar miglā kūpošiem rītiem, pilošu degunu un sarkani degošu sauli, kas novakarēs šķiet pazūdam arvien ātrāk, bet arī laiskuma pilniem mirkļiem, ko, biežāk kā citos gadalaikos, ļaujamies veltīt vien sev. Viena no atpūtas mirkļu lielākajām baudām vairumam ir gremdēšanās grāmatu pasaulē. Lūkojoties pēc jaunas lasāmvielas un šoreiz apzināti izvairoties no klasiķu darbiem, bet meklējot šodienas pērles, iepazināmies ar vairākiem mūsdienu autoru darbiem, kas ir aktuāli teju visā pasaulē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lūk, krāsainu un izklaidējošu literatūras darbu izlase dvēseles mieram, kas veldzēs tavus brīžus mirkļus šoruden!

Paramhansa Jogananda "Garīgas attiecības" ("Spiritual Relationships")

Draudzība, mīlestība, laulība un bērni var sniegt kā lielāko prieku, tā arī sagādāt skaudrākās ciešanas. Laimīgas attiecības nav iespējamas bez nesavtīgas mīlestības. Taču kur to gūt un kā dāvāt citiem?

Šajā grāmatā atklāts, kā izpaust savu maksimālo potenciālu attiecībās. Ar humoru un reizē ļoti reāli Jogananda uzdrošinās runāt par izaicinājumiem dzīvē, par to, cik muļķīgi ir būt savtīgiem, un parāda ceļu uz visaptverošu mīlestību.

Hāleds Hoseinī "Pūķa ķērājs" ("The Kite Runner")

Romāns vēstī par diviem zēniem – Amīru un viņa tēva kalpotāja dēlu Hasanu, kas gandrīz kā brāļi uzaug Afganistānā – zemē ar senām austrumu pasakām, skaistiem namiem un ziedošiem granātkokiem. Bērni tur katru ziemu laiž pūķus un cilvēki seko paaudzēs koptām tradīcijām – pilnām aizkustinošas uzticības un cieņas.

Taču diemžēl ikvienā no mums un apkārtējā pasaulē mīt pārāk daudz pretrunu un kārdinājumu. Zēnu starpā ielaužas bērnišķīga greizsirdība un sāncensība, un notiek traģēdija, kas uz visiem laikiem izmaina viņu dzīvi. Sabrūk pasaule, kuru sev radījuši mazie puikas, sabrūk pasaule ap viņiem.

Aizraujošs, aizkustinošs un domāt rosinošs romāns par mīlestību pret zemi un cilvēkiem, par mūsu vājībām un to cenu.

Mindija Kalinga "Kāpēc ne es?" ("Why not me?")

Komiskā televīzijas šova "The Mindy Project" autore grāmatā atklāj savu profesionālo ikdienu Holivudā, sarežģītās attiecības ar labāko draugu un bijušo mīļāko, kā arī dalās pārdomās par līdzcilvēku lomu savā ikdienā un nebūt ne vienkāršajām attiecībām ar viņiem.

Iepazīstoties ar Mindijas sajūtām, pārdzīvojumiem un neparastajiem ikdienas atgadījumiem, šķiet, ka uzklausīta tiek tuva draudzene, lasītājam ik pa brīdim ļaujoties gardiem smiekliem un aizdomājoties arī par savas dzīves kurioziem un atmiņu vērtiem mirkļiem.

Lija Leksa "Zem vāka" ("Uncovered")

Aizverot grāmatas vāku, kļūst skaidrs, ka mēs katrs esam tik spēcīgs, cik spēcīgi sev ļaujam būt. Grāmata veidota kā Leksas memuāri, kuros rakstniece atklāj pieredzi, kas gūta, pametot vecāku mājas pusaugu vecumā, lai nodotos sevis meklējumiem. Tāpat Leksa raksta par 30 gadus ilgo ceļojumu un sevis atrašanu, kas mainīja rakstnieces dzīvi, pasaules redzējumu un dzīves stilu viena mērķa – personības brīvības dēļ.

Homoseksualitāte, fiktīvas laulības, kļūšana par māti un nepiepildītas ilgas, ko pavada dziļi sirdī sakņojusies ticība, ka reiz viss izdosies tā, kā cerēts. Darbs, kas teju nekavējoties liek ļauties savām vēlmēm, par spīti bailēm.

Elizabete Gilberte "Lielā maģija" ("Big Magic")

Talantīgā un lasītāju iemīļotā autore grāmatā atklāj savu ceļu pretim iedvesmai, tās meklējumus un veidus, kā ļauties radošumam un ziņkārei, piekopjot arī apzinātības praksi un neņemot vērā raizes par iespējamu neizdošanos.

Ja arī tevi, iespējams, ir piemeklējusi radošā krīze, Gilberte atgādinās, ka patiesībā viss mums nepieciešamais ir vien paslēpts mūsos, iedrošinot izmantot savu potenciālu pilnībā un no tā nekaunoties.

Lēne Folgenberga "Skaistās sāpes: memuāri" ("Beautiful Affliction: A Memoir")

Uzaugusi Šveicē un kopš bērnības sadzīvojusi ar bailēm, ka mirs iedzimtas sirds slimības dēļ, Lēne nemitīgi klausījusies apkārtējo apgalvojumos, ka ir pilnīgi vesela. Un tomēr, pārceļoties uz Ameriku kopā ar vīru un divām meitām, autore atklāj, ka, neveicot divas nopietnas sirds operācijas, viņa no tiesas jau pēc pāris gadiem var mirt nopietnas sirds slimības dēļ.

Skaists un atklāts stāsts par spēcīgas un drosmīgas sievietes atteikšanos ļaut slimībai atņemt viņas dzīvi un tās skaistākos mirkļus. Drosme un neskaitāmas atklāsmes par dzīves patiesajām vērtībām un mīlestību, ko rodam ne tikai sevī, bet arī līdzcilvēkos.

Lorēna Grofa "Likteņi un dusmas" ("Fates and Furies")

Romāns ierindots "The New York Times" pārdotāko bestselleru sarakstā un stāsta par mums tik pazīstamo tēmu – mīlestību. 22 gados kāds pāris ir neprātīgi iemīlējies, taču jau pēc 10 gadiem viņu attiecības un laulības dzīve ir pilnībā mainījusies. Tiesa, jāatceras, ka ikvienam stāstam ir divas puses...

Šerila Streida "Gana drosmīga" ("Brave Enough")

Ja lūkojies pēc iedvesmas avota, kā veiksmīgāk pārciest konkrēto dzīves posmu, izdzīvojot vienu nomācošu darba dienu pēc otras, tad Streidas sarakstītā grāmata būs lielisks sabiedrotais.

Asprātīgās un brīžam pat nomācoši tiešās autores atziņas liek atkal un atkal atcerēties, kāpēc rakstnieces talantu ciena neskaitāmi fani visā pasaulē. Neuzmācīgā veidā autore pierāda, ka katrā no mums mīt vajadzīgais spēks, ambīcijas, talants un drosme, lai sasniegtu savus sapņus.

Haruki Murakami "Aitas medīšanas piedzīvojumi" ("A Wild Sheep Chase")

Raksturojot šo Murakami romānu "The New York Times" atzinis, ka grāmatā autora izteiksmes veids un izdoma līdzinās Kurta Vonnegūta un Džona Ērvinga rakstības stilam.

"Aitas medīšanas piedzīvojumi" ir vienlaikus reālistisks un pavisam nereāls romāns, kā jau lielākoties ar Murakami darbiem mēdz būt. Šī ir grāmata, kurā pirmoreiz parādās Aituvīrs, būtne, kas smaržo pēc vilnas, augsnes un silta mitruma. Vai viņš ir ļauns? Labs? Bikls kā aita, tomēr caurcaurēm bara dzīvnieks, rāms un ar cietu galvu, viņš vēro varoņa meklējumus. Bet aita, ap kuru vērpjas sižets, šķiet nenotverama...

Jakobs Aržuni "Idioti. Piecas pasakas" ("Idioten. Funf Marchen")

Iztēlojieties, ka pie jums ierodas feja un ļauj izteikt vienu vēlēšanos. Tiesa gan, viņa paskaidro, ka izslēgtas ir šādas jomas: nemirstība, veselība, nauda un mīlestība. Un ka vēlēšanās piepildījums ne vienmēr ir tieši tas, ko cilvēks iedomājies. Varbūt jūs tiešām sāksiet prātot par vēlēšanos – kaut vai tikai tāpēc, ka domājat: jums nav ko zaudēt. Bet vai vēlēšanās – īstā vēlēšanās – ienāks jums prātā? Vai varbūt jūs, tāpat kā vairums cilvēku, izšķirsieties par to, kas naudas izteiksmē ir visdārgākā lieta fejas piedāvājumā: trauku mazgājamo mašīnu?...

"Piecās pasakās" feja apciemo piecus cilvēkus krīzes situācijās. Tās ir piecas modernas pasakas par cilvēkiem, kuri labprātāk dzīvo savu iedomu pasaulē, nevis realitātē. Viņi dod priekšroku ierastajai aprobežotībai, nevis jaunas atziņas neaprēķināmajām sekām, un drīzāk skrien ar pieri sienā, nevis uzdrīkstas paskatīties uz sevi no malas, – tāpat kā lielākoties mēs visi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Haruki Murakami
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form