Draudzēšanās māksla, apsveikumu gatavošana Latvijai un koncertizrāde - daži ieteikumi kopābūšanai ar bērniem
Foto: F64

Kārtējās brīvdienas jau klāt. Lai tās pavadītu iespējami lietderīgāk, piedāvājam dažus Rīgā notiekošus pasākumus, ko vērts apmeklēt kopā ar bērnu. Nedēļas nogalē varēs mācīties draudzēties, izzināt visu par Latviju un sagatavot valstij apsveikumu tās gaidāmajā dzimšanas dienā, kā arī palustēties interesantā koncertizrādē.

Sestdien, 8.novembrī

Nodarbība plkst.12 - 14 ģimenēm "Mana Latvija" Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Ieejas maksa: 3, 56 eiro (neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita). Muzejs reizi mēnesī rīko īpašu pasākumu ģimenēm ar bērniem, aicinot brīvo laiku pavadīt kultūrvēsturiskā vidē un izzinot kultūras vērtības. Šoreiz tēma - "Mana Latvija".

Nodarbības ģimenēm Dabas muzeja izziņas istabā "Par Zemi, Sauli un mums". Tās notiek plkst.11, 12, 13, 14 un plkst.15. Ieeja ar muzeja biļetēm, papildus par nodarbību visai ģimenei – 2, 85 eiro. Pasākums ieteicams bērniem no pieciem līdz 12 gadiem.

"Par Zemi, Sauli un mums" ir vienīgā šāda tipa ekspozīcija Latvijā, kurā speciālistu vadībā, izmantojot dažādus palīglīdzekļus, spēlējot spēles un veicot uzdevumus, var izzināt Latvijas un pasaules dabas daudzveidību un likumsakarības. Muzejs piedāvā izpētīt zemeslodi, augus un dzīvniekus dažādās dabas zonās, kā arī iepazīt tautas, kas mīt plašajā pasaulē.
Nodarbībām var pieteikties gan latviešu, gan krievu valodā.

Svētdien, 9.novembrī

Plkst.12 muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs" notiks pasākums bērniem, kurā ar aizraujošu un sirsnīgu pasaku, spēļu un uzdevumu palīdzību ikvienam būs iespēja nokļūt pasaku valstībā, pārliecināties par draudzības spēku, kā arī iepazīt muzeju.

Draudzībai veltītajā bērnu rītā mazie apmeklētāji paši izspēlēs draudzības stāstus, klausoties pasakas par sunīti un kaķīti, veicot dažādus uzdevumus, kā arī iepazīstot muzeja pastāvīgo iemītnieku – Runci Albertu. Neparasto pārvērtību laikā bērnu pirkstiņi pārtaps draudzīgos dzīvnieciņos. Bet ceļojumā cauri muzeja telpām bērni iepazīs jūgendstila skaistākos priekšmetus un pielaikos burvīgas cepures.

Pasaku rītu vadīs režisore Ināra Čakste un muzeja pastāvīgais iemītnieks Runcis Alberts. Ieejas maksa pasākumā - 1, 50 eiro.

Sākot no plkst.12, un sagaidot Lāčplēša dienu, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu "Latvijas valsts sākotne". Ekskursijās un aktivitātēs būs iespēja uzzināt par vēsturiskajiem Latvijas valsts tapšanas un dibināšanas notikumiem, par to, kāda bija situācija Latvijā pirms un pēc valsts proklamēšanas 1918.gada 18.novembrī, par Bermontiādi, par to, kuras personības virzīja notikumu gaitu, kādas apstākļu sakritības ietekmēja laikmetu griežus, kādas liecības par šiem notikumiem ir atrodamas muzeja ekspozīcijā šodien un arī par to, kam par godu iededzam svecītes Lāčplēša dienā.

Piedaloties ekskursijā "Tā tapa valsts - Latvija", lieli un mazi apmeklētāji tiek aicināti uzzināt par mūsu valsts izveidošanās procesu, kā arī aplūkot un izpētīt vienīgo vizuālo liecību, leģendāro Latvijas vēstures relikviju, Viļa Rīdzenieka lielformāta kolorēto oriģinālfotogrāfiju "Latvijas valsts pasludināšana 1918.gada 18.novembrī". Ekskursiju seansi latviešu un krievu valodā (pēc pieprasījuma) sāksies plkst.12, 13, 14 un plkst.15. Pulcēšanās muzeja vestibilā.

Savukārt radošajā darbnīcā ikvienam darboties gribošam dalībniekam tiks doti uzdevumi un iespējas zīmēt apsveikumu Latvijai dzimšanas dienā, kā arī, protams, brīvi izvēlētu tēmu, saistītu ar Latviju un tās lieliskajiem cilvēkiem.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: 1,42 eiro; skolēniem, studentiem, LR pensionāriem 0,71 eiro.

Plkst.12 Mazajā Ģildē notika Jāņa Lūsēna koncertizrāde bērniem "Manas mājas zvēru dārzs". Tiesa, uz šo pasākumu biļešu cena ir astoņi eiro, taču šis koncerts programmā netiek piedāvāts bieži, tādēļ iekļāvām savā apskatā.

Kurš zina, ko kurmītis meklē pazemē? Par ko domā zvirbulis? Kāpēc kukaiņi ir kaitinoši ziņkārīgi? Un kāds tad esi Tu pats? Tā solās būt jautra, atraktīva un interaktīva koncertizrāde pirmsskolas, sākumskolas bērniem un vecākiem.

Mēs visi – bērni un pieaugušie aizvien biežāk dzīvojam virtuālajā vidē. Taču reālā pa-saule, kura ir un vienmēr būs ap mums, ir pilna brīnumiem, neievērotām, vēl neiepazītām lietām un norisēm. Vērojot dzīvo dabu – dzīvniekus, putnus, kukaiņus, mācāmies izzināt, saprast sevi un citus. Tāpēc šoreiz apzināti veidojam izrādi, pilnīgi izslēdzot virtuālās pasaules piesaisti. Kā izrādās, pasaule ir interesanta arī bez interneta un TV!

Koncertizrādē skanēs 14 Jāņa Lūsēna dziesmas ar Pētera Brūvera, Leona Brieža, Ineses Zanderes un Plūdoņa dzeju. Ralfs Eilands, kurš izrādē ir ne vien dziedātājs, bet arī aktieris, koncertizrādes skatītājus iesaistīs aizraujošā stāstā par piedzīvoto un novēroto, pavadot vasaras brīvdienas laukos pie vecmāmiņas.

Kopā ar Ralfu Eilandu uz skatuves darbosies bērnu un jauniešu vokālā ansambļa "Kolibri" dalībnieki, kuri gan dziedās, gan, izmantojot pantomīmas elementus un kustību improvizācijas, veidos izrādes scenogrāfiju, pārtopot par jebkuru no koncertizrādes personāžiem. Katrs izrādes tēls (dzīvnieks) tiks eksponēts ar interaktīvu stāstu un, protams, ar dziesmu, kura tiks izspēlēta kā neliela izrāde.

Un, protams, abas brīvdienas arī Latvijas Leļļu teātris piedāvā gana daudz izrāžu.

Source

Cālis.lv

Tags

Latvijas Dabas muzejs Latvijas Nacionālais vēstures muzejs Mazā Ģilde Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form