Draudzības saites veidojas skolā, pagalmā, sporta nodarbībās, kopmītnēs, vēlāk - darba vietā. Tomēr mātes ir galvenās skolotājas, kuras mums māca draudzēties un veidot ilgstošas attiecības.

Mūsu attiecības ar draugiem, mūsu spēju komunicēties, būt iejūtīgiem un tolerantiem, bieži vien atspoguļo mūsu attiecības ar vecākiem, it īpaši – ar māti. Pie šāda secinājuma savā disertācijas pētījumā nonākusi amerikāniete Elizabete Eina Velleforda.

Sievietes, kuras ir sirsnīgas, laipnas un iecietīgas attiecībās ar savu māti, mēdz būt tādas arī attiecībās ar saviem draugiem. Savukārt, sievietes, kuras ir atsvešinātas un nekomunikablas pret apkārtējiem, visbiežāk ir tikpat atturīgas pret savu māti. Tas pats attiecas arī uz vīriešiem.

Šķiet, ka mātei nevarētu būt nekāda ietekme uz jokiem, uzticētajiem noslēpumiem un kopīgajām interesēm, kas mūs saista ar draugiem, taču viņa ir cilvēks, kas visvairāk ietekmējusi šo attiecību raksturu un stabilitāti. No mātes lielā mērā atkarīgs, vai viņas bērns spēs mīlēt citus cilvēkus.

Ja sieviete ar savu sirsnīgo attieksmi veido uzticības pilnas attiecības ar savu bērnu, tad vēlāk šim bērnam, jau kā pieaugušam cilvēkam, būs vieglāk izveidot draudzīgas attiecības ar citiem cilvēkiem.

Vēl par draudzību...

Vīrieši pret saviem draugiem mēdz izturēties nepiespiestāk un brīvāk, nekā sievietes pret savām draudzenēm. Nesen veikts psiholoģijas pētījums liecina, ka vīriešiem ir daudz mazāk prasību pret draugiem, nekā tas mēdz būt sieviešu lokā.

Vīrieši ir daudz iecietīgāki pret savu draugu kļūmēm un nepieklājīgu uzvedību, nekā sievietes. Aptaujā tik uzdots, piemēram, šāds jautājums: “Kā tu justos, ja labākā draudzene pēdējā brīdī paziņotu, ka neies kopā ar tevi skatīties kino un ķemmēt veikalus, bet gan uz randiņu ar seksīgu vīrieti?”

Sievietes vairumā gadījumu atbildēja apmēram šādi: “Ja piepeši būtu nomiris kāds radinieks, tad es to varētu saprast, bet kaut kāda randiņa dēļ pēdējā brīdī piemānīt labāko draudzeni? Tas ir aizvainojoši.”

Vīrieši turpretī šādos gadījumos visbiežāk mēdz paraustīt plecus un teikt: “Nu, labi vismaz, ka viņš piezvanīja.”

Vai vīrieši ir daudz iecietīgāki pēc rakstura? Iespējams. Bet psihologi spriež, ka vēl viens iemesls varētu būt arī tas, ka vīrieši nemēdz būt tik tuvi ar saviem draugiem kā sievietes. Sievietēm ir daudz augstākas prasības draudzībā, jo viņu attiecības ir intīmākas.

Comment Form