Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitingā līdera pozīciju saglabā Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
Foto: LETA

Kopvērtējumā visaugstākās atzīmēs 2020. gadā uzrādījuši Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni, liecina Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitings 2020.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopumā fonda skolu reitingā ar izciliem sniegumiem mācībās vairāk izceļas reģiona skolas nekā Rīgas skolas. Arī matemātikā augstu latiņu uzstādījušas vairāk reģionu skolas nekā galvaspilsētā esošās skolas. Līdzīga tendence novērota arī latviešu un angļu valodas sniegumos.

Līdera pozīcijās visās kategorijās - kopvērtējumā, matemātikā, latviešu valodā un angļu valodā - ierindojās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) inženierzinātņu vidusskola. Līdzīgu konkurenci pieteikusi arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kura pirmajās rindās neierindojas vien latviešu valodā.

Kopvērtējuma nominācijas starp ģimnāzijām augstākās sekmes pērn uzrādīja arī Rīgas valsts 3. ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzija, Siguldas Valsts ģimnāzija, kā arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija.

No pilsētu vidusskolām augstākos sniegumus uzrādīja RTU inženierzinātņu vidusskolas skolēni. Tāpat augsti sniegumi fiksēti Rīgas Franču licejā, Rīgas 64. vidusskolā, Kārsavas vidusskolā, Baložu vidusskolā, Saldus vidusskolā un Olaines 1. vidusskolā.

Lauku vidusskolu kategorijā augstākās atzīmēs pērn uzrādīja Vaboles vidusskolas skolēni, Ādažu vidusskolas audzēkņi, kā arī Zvejniekciema vidusskolas izglītojamie. Teicami rezultāti bijuši arī Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolā, Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolā un Rugāju novada vidusskolā.

Savukārt specializētās skolās ar skolēnu augstajiem sniegumiem var lepoties Jaņa Rozentāla Mākslas skola, Emīla Dārziņa mūzikas skola, kā arī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola. Tāpat augsti sasniegumi ir Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai, Tālmācības vidusskolai "Rīgas Komercskola", Babrenes vispārizglītojošai un profesionālā vidusskolai un Rīgas 66.speciālai vidusskolai.

Matemātikā no ģimnāzijām labākie sniegumi bijuši Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā un Cēsu Valsts ģimnāzijā. Pilsētu vidusskolu kategorijā augstāko sniegumu uzrādīja RTU inženierzinātņu vidusskolā un Kārsvavas vidusskolā. Lauku vidusskolās - Brāļu Skrindu Atašienes un Sventes vidusskolas. Savukārt specializētās skolās labākie rezultāti matemātikā bija Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolai un Rīgas Baleta skolai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latviešu valodā no ģimnāzijām visaugstāk ierindojas Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Cēsu Valsts ģimnāzija. Savukārt pilsētu vidusskolā līdera pozīciju saglabā RTU inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Brocēnu vidusskola. No lauku vidusskolām pirmās vietas ieņem Zvejniekciema vidusskola un Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola. Specializētās skolās augstie rezultāti ir Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā.

Savukārt angļu valodā augstākie rezultāti bija Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai un Gulbenes novada ģimnāzijai. Pilsētu vidusskolu kategorijā arī angļu valodā līderos izvirzījās RTU inženierzinātņu vidusskola, kā arī Jaunjelgavas vidusskola.

Lauku vidusskolās angļu valodā labākie rezultāti bijuši Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola un Vaboles vidusskola, savukārt specializētās skolās līderos izvirzījās Jaņa Rozentāla Mākslas skola un Tālmācības vidusskola "Rīgas Komercskola".

Draudzīgā aicinājuma fonda reitinga izveidē izmanto Valsts izglītības satura centra apkopotos datus par centralizēto eksāmenu rezultātiem. Reitingā pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos vērtē piecus mācību priekšmetus - latviešu valodu, matemātiku, angļu valodu, dabas zinības (bioloģija, fizika, ķīmija), vēsturi un skolas kopvērtējumā, kā arī skolu izaugsmi gan mācību priekšmetos, gan kopvērtējumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form