Dzemdību namā ģimenes dzemdības neatceļ; mainīta pacientu hospitalizācijas kārtība
Foto: Shutterstock

Lai ierobežotu infekciju izplatību, taču nemazinātu Rīgas Dzemdību namā sniegto pakalpojumu apjomu – piemēram, ģimenes dzemdības, šajā dzemdību iestādē mainīta pacientu hospitalizācijas kārtība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pacientes ar apstiprinātu Covid-19 infekciju, pacientes, kuras atrodas pašizolācijā vai kurām ir izteikta akūtas respiratorās vīrusu infekcijas simptomātika un nevar tikt izslēgta Covid-19 infekcija, piemēram, sauss klepus un temperatūra virs 38 grādiem pēc Celsija, tiek ievietotas Infekciju izolatorā, liecina pieejamā informācija Dzemdību nama mājaslapā.

Infekciju izolatorā pacientes atrodas visu uzturēšanās laiku – no bērniņa piedzimšanas līdz izrakstam. Atbalsta personu klātbūtne dzemdībās infekciju izolatorā ievietotajām pacientēm nav atļauta.

Savukārt dzemdētājas bez vai ar vieglām saaukstēšanās pazīmēm un normālu ķermeņa temperatūru, dodas uz Dzemdību centru.

Dzemdību centrā joprojām notiek gan ģimenes dzemdības, gan ūdensdzemdības. Atbalsta persona kopā ar jauno māmiņu drīkst atrasties arī pēcdzemdību periodā, ja paciente uzturas ģimenes palātā. Uzturēšanās laikā pavadošā persona nedrīkst atstāt Dzemdību nama telpas; to izdarot, pavadošai personai tiek piemērots apmeklētāja statuss un atpakaļ stacionārā tā ielaista netiek.

Pacientu apmeklējumi nav atļauti ne pie pacientēm pēcdzemdību palātās, ne izolatorā esošajām pacientēm. Pacientēm domātos sūtījumus var atstāt Dzemdību nama foajē pie drošības dienesta.

Atrodoties Dzemdību nama koplietošanas telpās, gan pacientēm, gan pavadošajām personām jālieto sejas maska un jāievēro droša distance. Dzemdību procesā sejas maska jālieto tikai atbalsta personai.

Ambulatorie un Dienas stacionāra pakalpojumi, kā arī Ģimenes skolas nodarbības notiek saskaņā ar iepriekšēju pierakstu, ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus.

Mainoties epidemioloģiskajai situācijai, kā arī ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra un Veselības ministrijas norādes, Dzemdību nama iekšējos noteikumos var tikt ieviestas izmaiņas, par kurām pacienti nekavējoties tiks informēti Dzemdību nama mājaslapā un Dzemdību nama feisbuka profilā.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Rīgas Dzemdību nams
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form