Festivālā 'Kino Pedālis' plaša programma arī visu vecumu bērniem
Foto: Publicitātes attēli

10. un 11. maijā Valmieras, Kocēnu un Beverīnas novadu takās jau ceturto gadu ripos velo kino festivāls "Kino Pedālis". Festivāls pierādījis, ka tā programma spēj aizraut dažāda vecuma dalībniekus – pusaudžus un mazos ķiparus – atliek tik izvēlēties: velo brauciena maršrutu atbilstoši braukšanas spējām, līdzsvaru riteņu sacensības vai bērnu filmu programmu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

11. maija velo braucienā izstrādāts maršruts "Ģimeņu Pedālis", kas ir ap 15 kilometru garš. Tas veidots tā, lai to bez raizēm varētu pievārēt kā lielāki, tā mazāki braucēji. Vecākiem lūgums parūpēties, lai mazie braucēji būtu nodrošināti ar visu drošai braukšanai (ķivere, braukšanai atbilstošs velosipēds, apavi un apģērbs, ūdens un kāds našķis), uzsver pasākuma organizatori.

Šogad ģimeņu maršruts vedīs uz Kocēniem, virzoties pa vecā mazbānīša uzbērumu un izbaudot skaisto bānīša tiltu pār Anuļas upi. Pašā Kocēnu sirdī pie ezera un jaunās promenādes braucējus gaidīs dažnedažādās aktivitātes: iespēja izbraukt ar laivu pa Kocēnu dīķi, te varēs izveidot savu festivāla suvenīru Sudrabkalnu darbnīcā, tiks ļauts izlodāt pa ugunsdzēsēju mašīnu, varēs samīļot Kocēnu zirgaudzētavas iemītniekus un panašķēties ar pasākuma atbalstītāju sarūpētiem našķiem. Šajā pieturas punktā būs iespējams papildināt ūdens pudeles un uzlādēt telefonu, kad spēki būs uzkrāti – ceļš pa jauno velo celiņu atpakaļ uz Valmieru.

Pieredze rāda, ka itin brangs skolas vecuma braucēju pulks sastopams arī "Puspedālī"(ap 25km). Šogad tas vedīs uz Beverīnas novadu - caur Baiļiem, Abula krastiem uz Jaunbrenguļu muižu. Lielākā pieturvieta būs atrodama Brenguļu alus sētā, kur uzlādēt varēs ne tikai telefonu un ūdens pudeli, bet arī punci un garu, jo cienastu būs sarūpējuši Beverīnas novada uzņēmēji. Te varēs iepazīt novada svētku tradīcijas, izzināt kādu īpašu Beverīnas noslēpumu un paklausīties Guntara Aizupieša muzikālajā pārsteigumā. Kad spēki būs uzkrāti, tālāk ceļš vedīs mežā uz mazdārziņu pasauli "Saulītes", pēc kuras arī maģiskā mīlestības vieta tur, kur Abuls ar Gauju satiekas. Te būs atrodama otrā, īpaši romantiskā pieturvieta, kas ļaus sasūkties to īpašo spēku, lai gar Gaujas krastiem varētu ripot atpakaļ uz Valmieru.

Savukārt pašus mazākos, kuri braši skrej ar līdzsvara riteņiem, sestdien, 11. maijā, pulksten 15 gaidīs Vecpuišu parkā uz līdzsvara riteņu sacensībām īpašā trasītē - leģendārs notikums, kur azarts acīs ir kā bērniem, tā vecākiem. Dalībnieku vecums no diviem līdz pieciem gadiem. Reģistrācija no pulksten 14.00 ( informācijas teltī Vecpuišu parkā, Valmierā). Dalībai obligāta ķivere un līdzsvara velosipēds. Dalība bez maksas, bet par gardām balviņām visiem dalībniekiem būs parūpējušies pasākuma atbalstītāji.

Pirms un pēc brauciena mazajiem čempioniem Koncertzālē Valmiera būs iespējams noskatīties īpašu bērnu filmu programmu. Ieeja bez maksas.

  • Pulksten 14. 30 filmiņa "Zilonis un velosipēds";
  • Pulksten 16 filma "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi";
  • Pulksten 17.20 filma "Karlsons, kas dzīvo uz jumta".

No pulksten 15 turpat Vecpuišu parkā darbosies mini "Street food" festivāls.

Plašāku informāciju par festivālu vari aplūkot šeit.

Tags

Kino Pedālis Valmiera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form