Fonds 'Sibīrijas bērni' aicina piedalīties sacerējumu un zīmējumu konkursos
Foto: Publicitātes foto

Pēc nedēļas pieminēsim 72. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta, šajā vasarā – 80 gadus kopš 1941. gada 14. jūnija deportācijas. Godinot izsūtītos un tos, kuri neatgriezās, fonds "Sibīrijas bērni" izsludina divus konkursus skolēniem un jauniešiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz šī gada 10. maijam var iesūtīt darbus sacerējumu konkursam "Sibīrijas bērni 1941/1949 – Trimdas bērni 1944" un zīmējumu konkursam "Sibīrijas bērni 1941/1949".

Konkursos darbus vērtēsim trīs vecuma grupās. Katrā grupā pirmo trīs vietu ieguvējus apbalvosim ar naudas balvām un diplomiem. Abu konkursu laureātu darbi vai darbu fragmenti tiks publicēti interneta portālos.

Sacerējumu un zīmējumu konkursu nolikumi meklējami fonda "Sibīrijas bērni" mājaslapā.

Ar konkursiem rīkotāji vēlas mudināt skolēnus izzināt mūsu valsts un savas ģimenes vēsturi, stiprināt bērnos un jauniešos patriotisma jūtas un piederības sajūtu Latvijai.

Daudziem skolēniem ģimenē ir gan Sibīrijas, gan Trimdas stāsti. Rīkotāji vēlas mudināt bērnus interesēties par šiem stāstiem. Katru gadu 14. jūnijā konkursu uzvarētāji tiek aicināti uz konferenci "Aizvestajiem", tiek izstādīti zīmējumi, lasīti fragmenti no sacerējumu konkursa uzvarētāju darbiem. Šogad ārkārtas situācijas dēļ, konferences norisi nevar paredzēt, bet uzvarētāji tiks apbalvoti un darbi publicēti fonda mājas lapā, kā arī Latvijas medijos.

Sacerējumu konkursa žūrijas darbā piedalīsies Dace Terzena, Elita Veidemane, Gundega Repše, Ina Druviete, Kaspars Pūce, Ligita Kovtuna, Liveta Sprūde, Undīne Adamaite. Zīmējumu konkursa žūrijas darbā piedalīsies Giors Geks, Ieva Jurjāne, Kaspars Zariņš, Māra Alena, Regīna Deičmane, Roberts Muzis, Vaira Cīrule.

Galvenie sacerējumu konkursa vērtēšanas kritēriji būs darba oriģinalitāte, emocionālais vēstījums, literārais sniegums un valodas izteiksmība. Zīmējumu konkursā – ideja, tēmas risinājums, veiksmīga izteiksmes līdzekļu izvēle tēmas risinājumā, izmantotās tehnikas pārzināšana un prasmīgs lietojums.
Labāko darbu autori tiks paziņoti šī gada 20. maijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Konkurss Sibīrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form