Frāzes, kuras vecāki nedrīkst viens otram sacīt bērnu klātbūtnē
Foto: Shutterstock

Mums labi zināma ir frāze: "Nav svarīgi, ko tu saki. Svarīgi ir tas, ko tu dari". Tomēr ar to ir grūti sadzīvot tiem, kuriem ir bērni. Mazuļi ļoti jutīgi uztver vecāku sacīto. Frāzi, ko vecāki aiz neuzmanības pasaka, viņi iztulko pa savam.

Ko vecāki nedrīkst viens otram sacīt bērnu klātbūtnē un kāpēc? To portālam "Mama-likes" skaidro speciālisti, nosaucot septiņas tipiskākās frāzes, kas noteikti būtu jāizslēdz no savas leksikas.

Man viss vienalga

Šo frāzi var pateikt, atbildot uz vīra jautājumu: "Mīļā, bet ko mēs šovakar gatavosim vakariņās?" Bērns šajos vārdos sadzird vecāku vienaldzību vienam pret otru.

Esmu aizņemts

Kā šos vārdus saprot bērns? Viņš domā: "Mamma tētim nav pietiekami svarīga, jo viņš mammas dēļ nevar "atrauties" no saviem darbiem".

Es taču tev teicu

Frāze, kura pati par sevi provocē konfliktu un veicina sarunasbiedru aizstāvēties no uzbrukuma. Tāpat šādi vārdi nekad nepalīdz atrisināt kādu radušos problēmu. Tad kāpēc šo frāzi vēl sacīt bērna klātbūtnē?

Redzi, ko tu esi izdarījis

Analogs frāzei: "Viss tā ir noticis tevis dēļ". Šī arī ir viena no tām frāzēm, kura var provocēt uz strīdu. Bet bērnam pēc tam tas viss ir jāuzklausa un jāizdzīvo.

"Noteikumus" par to, kā un vai vecāki drīkst strīdēties bērnu klātbūtnē, atradīsi šeit. Tas gadījumam, ja jau aizgājis tik tālu, ka tētis un mamma sākuši kašķēties.

Es slikti izskatos, man jānotievē

Bērna klātbūtnē tā teikt nedrīkst – viņš to pašu var atkārtot un sākt kompleksot savas ārienes dēļ.

Tu te neko nedari

Te – parasti ar šo tiek domāts, ka partneris nekad nepalīdz mājsaimniecības darbos. Tas viņu bērna acīs savā veidā aizvaino. Bērns var sākt domāt, ka tēvs (mamma) ir sliņķis un neko nevēlas darīt. Turklāt bērns nesaprot, ka tētis (mamma) darbā paveic virkni lietu un ir stipri piekusis.

Neņem visu tik tuvu pie sirds

Beztaktiska frāze, jo mēs nespējam izlemt, kā citiem cilvēkiem jāreaģē vienā vai citā situācijā. Labāk pateikt mierinošus, atbalstošus vārdus, lai mīļotajam cilvēkam palīdzētu atgūt optimismu.

Bet tālāk vari iepazīties ar mazu "Cālis" arhīva materiālu izlasi. Rakstos atradīsi vēl citas dažādas frāzes, kuras var traumēt bērnu, gan arī burvju vārdiņus, kas būtu jādzird ikvienam bērnam.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!