Gaidot Dziesmu un deju svētkus, skolēnus aicina piedalīties kopdejošanas un kopdziedāšanas nodarbībās
Foto: DELFI

Jaunā koronovarīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 pandēmijas dēļ pērn tika atcelti tik ļoti gaidītie XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Pagaidām tie pārcelti uz šo gadu, taču vīrusa izplatība turpinās un nav zināms, kas gaidāms, tostarp, vai svētki vispār notiks.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skaidrs ir viens, – ja arī svētkus varēs organizēt, tajos nebūs ierasto koru un deju kolektīvu kopkoncertu ar daudzu tūkstošu dalībnieku un skatītāju līdzdalību, pagājušā gada nogalē pauda Valsts izglītības satura centra (VISC) Neformālās izglītības departamenta direktore, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa. Lai bērni, kuri vairākus gadus gatavojušies svētkiem, pavisam nenokārtu degunus, ir izveidotas speciālas kopdejošanas un kopdziedāšanas nodarbības, kurās skolēnus mudina atkārtot deju soļus un dziesmu meldiņus.

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatori aicina šobrīd būt atbildīgiem, turpinot dziedāt un dejot mājās, lai tad, kad atkal varēsim droši tikties, mūsu kopīgās dziesmas un dejas priecētu ikvienu vēl krāšņāk un skaļāk! Interneta vietnē "Tavaklase.lv" jau tagad skolēniem ir pieejami ārkārtējās situācijās laikā pavasarī filmētie video materiāli. Tā ir pilnveidota pieejamo mācību stundu ērtai meklēšanai un izmantošanai.

Arī Valsts izglītības satura centra mājaslapā pieejama informācija par šīm nodarbībām, kas ir sagrupētas pa klašu grupām. Kopdejošanas nodarbības dažāda vecuma bērniem vada deju skolotāja Rūta Lauce, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsvadītājs Reinis Rešetins, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsvadītāja Guna Trukšāne, Jānis Kalniņš, kurš ir Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Deju lielkoncerta repertuārā iekļautās dejas "Adi, raksti tautumeita" autors. Bet visu informāciju atradīsi šeit un šeit.

Identiskas nodarbības ar dažādiem to vadītājiem pieejamas arī dziedāšanā. Piemēram, bērniem piedāvā kopā izdziedāt dziesmu "Mana dziesma". Pirmā izglītojošā TV kanāla "Tava klase" kopdziedāšana notika kopā ar XII Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku koru koncerta "Dziesmubērns" māksliniecisko vadītāju Edgaru Vītolu un solistu Renāru Kauperu. Nodarbībā to atkal var izdziedāt.

Kopdziedāšanas nodarbībā "Dziesmu svētki: "Aicinājums"" tiek izdziedāta dziesma "Aicinājums", komponista Raimonda Paula komponēta dziesma ar Aspazijas tekstu. Vai zināji, ka šo dziesmu komponists Raimonds Pauls uzrakstīja jau vairāk nekā pirms 30 gadiem? Un, ka šo dziesmu Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos plānots izpildīt pirmo reizi, tieši 2021. gada svētkos?

Lai Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuārs neaizmirstos, tas visu laiku jāatkārto! Tāpēc vēl kādā kopdziedāšanas stundā tiek atkārtota svētku kora repertuāra dziesma – Andra Kontauta dziesma "Saulīt' gāja vakarā kā uguņa dzirkstelīte". Bet tas jau nav viss – nodarbību ir daudz un tās atbilstoši bērna vecumam un interesēm meklē šeit un šeit.

Projekts "Tava klase" radīts 2020. gada pavasarī, lai atbalstītu skolēnu attālināto mācīšanos valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, sākoties Covid-19 izplatībai. Šajā laikā mācības klātienē visās izglītības iestādēs Latvijā tika pārtrauktas, un skolām bija jānodrošina mācības attālināti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dzīve Covid-19 pandēmijas laikā Izglītība Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki Valsts izglītības satura centrs
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form