Galvassāpes mēnešreižu laikā, lietojot hormonālos preparātus
Foto: PantherMedia/Scanpix

Lasītājas jautājums: Man ir 23 gadi. 8 mēnešus lietoju hormonālo preparātu “Harmonet”, ko man izrakstīja ārsts. Īpašas sūdzības nav, ja nu vienīgi tas, ka ap mēnešreižu laiku parasti vienu dienu ir galvassāpes, kas turpinās visas dienas garumā, bet nu tā nebūtu lielākā problēma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Jautājums ir sekojošs. Šī cikla laikā, precīzi 9. cikla dienā, mazāk kā pusstundu pēc tabletes iedzeršanas man bija vemšana, ko bija izraisījusi saindēšanās ar pārtiku. Papildus tableti vēlāk es neiedzēru. Pēc 9 dienām (cikla 18. dienā) man parādījās nelieli asiņaini izdalījumi, ko tas varētu nozīmēt? Jāpiebilst, ka iepriekš nekad man “nemēnešreižu laikā” izdalījumi nav bijuši. Vai tas ir saistīts ar to vemšanu iepriekš?

SIA “Veselības centrs 4” ginekoloģe S. Lauska. (Tel.7270479): Runājot par galvassāpēm kombinēto orālo kontraceptīvo (KOK) tablešu lietošanas starplaikā (7 'tukšās dienās), ieteiktu konsultēties ar savu ginekologu. Varbūt ir iespēja nodrošināties ar papildus hormonpreparātiem tieši šajās ''brīvajās'' dienās. Tagad par Jūsu jautājumu. Kontraceptīva (pretapaugļošanās) darbība pavājinās vemšanu, caurejas gadījumos, kā arī vienlaicīgi lietojot ar dažām citām medikamentu grupām (antibiotikas u.c.). Nelielie asiņainie izdalījumi ir sekas hormonu tablešu darbības traucējumos. Ieteiktu šādos gadījumos pēc iespējas nodrošināties ar papildus devu un kādu no citām pretapaugļošanās metodēm (prezervatīvs; ''Pharmatex'').

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form