Gastroenteroloģe seminārā stāstīs par uztura bagātinātājiem un vitamīnu lietošanu bērniem
Foto: Shutterstock

Vai bērniem ir jādod uztura bagātinātāji un vitamīni? Daudziem vecākiem par šo jautājumu ir gana daudz neskaidrību. Tādēļ ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties bezmaksas seminārā, kas 12. martā notiks Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Tajā gastroenteroloģe Ieva Puķīte stāstīs pat vitamīnu nepieciešamību bērna organismā, kā arī atbildēs uz vecāku uzdotiem jautājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Seminārs "Uztura bagātinātāju un vitamīnu lietošana bērniem" tiek organizēts projekta "Vinnija Pūka skola" īstenošanas gaitā un to atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments.

Seminārs notiks 12. martā pulksten 10 Bērnu slimnīcā, Vienības gatvē 45, Rīgā. Lai pieteiktos semināram, interesenti aicināti zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com.

Vecākiem būs iespēja uzzināt, cik droši un pieejami ir uztura bagātinātāji bērniem farmaceita skatījumā. Tāpat seminārā aplūkos tādas tēmas kā vitamīnu un minerālvielu loma bērnu vecumā Ca (kalcija) un D vitamīna vielmaiņa bērniem, probiotikas bērniem, būs arī iespēja ārstei uzdot sev interesējošus jautājumus.

Uztura bagātināji – ne visiem vajadzīgi un piemēroti

Iemesli, kādēļ vecāki savu bērnu maltītes vēlas papildināt ar uztura bagātinātājiem, var būt dažādi. Uzskats, ka bērna ikdienas uzturs nespēj nodrošināt visu nepieciešamo vitamīnu devu, pastiprināta fiziskā vai garīgā slodze, vēlme uzlabot ārstēšanas procesu vai tieši pretēji – pasargāt no iespējamās saslimšanas un uzlabot imunitāti, ir tikai daži no iespējamiem variantiem šādai vecāku izvēlei. Viens no izvēles faktoriem ir arī mārketinga metodes un fakts, ka uztura bagātinātājus var iegādāties bez receptes.

Latvijā drīkst izplatīt tikai tos uztura bagātinātājus, kas reģistrēti Pārtikas un veterinārā dienesta Uztura bagātinātāju reģistrā. Tomēr arī tad, ja tie ir reģistrēti un atzīti par drošiem – tas nenozīmē, ka tie der jebkuram. Uztura bagātinātāji, tostarp multivitamīni, uz katra cilvēka organismu iedarbojas dažādi, turklāt īpaša vērība jāpiešķir gadījumos, ja vienlaicīgi ar uztura bagātinātājiem tiek lietoti medikamenti.

Lai pasargātu bērnu no nevēlamas to savstarpējās mijiedarbības, kombinējot gan to devas un uztura bagātinātāju veidus, vispirms jākonsultējas ar veselības aprūpes speciālistiem. Nepareizas devas, to pārdozēšana vai iespējamās blakusparādības ir riska faktors īpaši cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, bet ikviena bērna vecākam pirms izvēles par labu uztura bagātinātājiem vai probiotikām jākonsultējas ar speciālistu – kuri no tiem bērnam būtu piemērotāki un – vai vispār bērnam ir nepieciešami?

Semināra dalībniekiem būs iespēja uzzināt visu sev interesējošu un objektīvu informāciju par šīm uztura piedevām, to lomu bērna veselības veicināšanā vai atveseļošanās procesā, kā arī varēs kalpot par "ceļvedi" uztura bagātinātāju un vitamīnu lielajā piedāvājumu klāstā.

Tags

Bērna veselība Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Vitamīni Uztura bagātinātāji
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form