Ģimenes aicina bez maksas noskatīties Dānijas bērnu un jauniešu filmu programmu
Foto: stock.xchng

Sākot ar 15. decembri, Dānijas Kultūras institūts un kinoteātris "K.Suns" aicina ģimenes ar bērniem un skolu kolektīvus bez maksas apmeklēt Dānijas bērnu un jauniešu filmu programmu. Šī gada programmā tiks rādītas divas multiplikāciju filmas un trīs pilnmetrāžas mākslas filmas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atklāšanas seansā - 15. decembrī pulksten 12 tiks demonstrētas divas animāciju filmas pašiem jaunākajiem skatītājiem – "Liesmiņa un Vates piciņa", kas ir sirsnīgs un aizkustinošs stāsts par šķietami nesavienojamu draudzību starp Liesmiņu, kas mitinās Uguns zemē un Vates piciņu, un "Tīģeri un tetovējumi" – par mazu bārenīti Maju, kura savas dienas vada onkuļa Sonija tetovēšanas salonā. Lai gan Majai ļoti patīk būt kopā ar Soniju un skatīties, kā viņš strādā, pats onkulis uzskata, ka tetovējumi un bērni ir samērā slikta kombinācija.

Sekojot tradīcijai, pirms atklāšanas seansa visi skatītāji tiks cienāti ar gardiem kēksiņiem.

Bērniem, kas pērn ar interesi sekoja līdzi aizraujošajiem zēna-supervaroņa Skudrupuikas piedzīvojumiem Starptautiskā Rīgas Filmu festivāla bērnu filmu programmā, šogad ir iespēja redzēt filmas jaunāko turpinājumu –"Skudrupuika II: Sarkanās fūrijas atriebība", kurā nervus kutinoši piedzīvojumi mīsies ar sirsnīgas draudzības un uzticības apliecinājumiem. Filma guvusi augstu novērtējumu šī gada Starptautiskajā Berlīnes filmu festivālā Bērnu filmu kategorijā, norāda Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā projektu koordinatore Ilva Sinkēviča.

Pērn jau varēja ielūkoties sarežģītajās Makša un viņa mammas attiecībās un to varēs turpināt vērot arī šogad. Filmā "Maksis – pēdējais pacietības piliens" 14 gadus vecajam Maksim joprojām būs pārpratumiem pilnas nedienas ar viņa trako māmuķīti, kura par visām varītēm vēlēsies Maksi pamācīt, par to, kuras no izvēlēm viņa dzīvē būtu tās pareizākās. Kā Maksim izdosies uzstājīgo māmuķīti nolikt pie vietas, redzēsim filmā.

Pusaudžiem ļoti aktuālas tēmas būs vērojamas jauniešu piedzīvojumu drāmā "Bora Bora", kurā 15 gadus vecā Mija cīnīsies par savu eksistenci skolā, kurā viņu ne visai ieredz. Meitene patiesi brīva jūtas tikai tad, kad dodas skrējienā, kura laikā beidzot var būt pilnīgi viena un prom no visām skolas un ģimenes problēmām. Šāda skrējiena laikā viņai netīšam (vai varbūt arī tīšām?) ceļā pagadās puisis Zaks, kas pamatīgi izmainīs viņas dzīvi.

Visas filmas tiks demonstrētas dāņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Skolēnu grupām, bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja bez maksas (lai izvairītos no pārpratumiem, lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29231633 vai sūtot e-pastu uz: aida.zviedre@inbox.lv).

Animācijas filmu programmu vari aplūkot šeit.

Dānijas bērnu un jauniešu filmu izrādīšanu organizē Dānijas Kultūras institūts un Kinoteātris "K.Suns" sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību Rīgā, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Dānijas Filmu institūtu, EuropaCinemas un Muffinsand More.

Tags

K.Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form