5. septembrī, mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" laikā, Pārdaugavas senākā ciema Zunda darbīgo iedzīvotāju ikdiena tiks celta jaunā gaismā. Bērni un vecāki, jaunieši un seniori, aicināti ierasties Pārdaugavas ciema sētā, lai izjustu, iepazītu un pieredzētu Daugavas zudušā pārcēlāju ciema vēsturi tagadnē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svētkos sādžas pagalmā tiks atklāta "Pigeon-Bridge" un "Multenkulten" vadītā "Zundas skola", kurā, izmantojot gaismas un ēnu spēli, bērni un citi interesenti varēs izzināt Zunda ciema vēsturi. No pulksten 19 līdz 22 enkurnieki un pārcēlāji, brāķeri un mastu šķirotāji, svērēji un mērītāji, zemnieki un tirgotāji, kā arī brekši un raudas, līņi un zuši – ikviens Zunda ciema iemītnieks no jauna ar bērnu rokām tiks radīts un atklāts šodienā. Izjust un izstaigāt Zunda ciema dažādos notikumus bērni varēs "Ēnu teātra", "Būvē Zundu" un animācijas darbnīcās, portālu "Cālis.lv" informēja pasākuma organizatori.

No pulksten 20 vecāki varēs ieritināt bērnus siena ķīpās un mīkstos pupu maisos, lai ļautu viņiem baudīt brīvdabas multfilmu kino no "Multenkulten" video arhīviem. Stāsti par dabu, skeitparku būvēšanu un krāsu rašanos, kaķiem un suņiem, dinozauriem, pingvīniem un citiem bērnu piedzīvojumiem būs skatāmi vairāku stundu garumā.

Vakara gaitā arī vecāki un visi citi pieaugušie varēs patīkami pavadīt laiku. Līdz ar "Zundas sādža" svētku atklāšanu pulksten 19, vēsturience Zinta Valdmane kopā ar ceļabiedriem dosies pastaigā "Zunda neapjaustais vilinājums". Koncertvietā "Zunda dārzs" no pulksten 20 sirreālistiskus sapņu stāstus atskaņos dziedātāja Elizabete Balčus, pa Latvijas ūdens takām vedīs kokļu mūzika ģitāristu izpildījumā, kur apvienojušies mūziķi no grupām "Soundarcade", "Tesa" un "S.I.L.S.". Savukārt pa dziļām meža takām izvadīs eksperimentālā folka grupa "Das Sonntags Legion".

"Zundas sādžas" svētkus pagodinās arī ārvalstu viesi – teātra trupas "United Sorry" un "Theater im Bahnhof" no Austrijas, aicinot ikvienu svinēt dzīves, mīlestības un nāves valdzinošo sākumu un beigas koncertizrādē "No, Nothing!". Mākslinieku izveidotā grupa skatīsies acīs bailēm un kārdinājumiem, kas saistās ar nāvi un ar patiesu dzirksteli acīs svinēs dzīvi tās patiesā priekā un skaistumā! Izrāde notiks "Galganberga kalnā", Arhitektūras un mediju centrā "H2O 6" video zālē, sākums pulksten 21.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltā nakts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form