Ģimenes diena Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā
Foto: LETA

Svētdien, 20. janvārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienas programmu "Dodamies iepazīt mūsu Latvijas sākumu!", kuras programmā ietilpst ekskursija mazajiem kopā ar vecākiem "Latvijas valsts ceļa sākumā – cilvēki, notikumi, liecības", radošās izpausmes darbnīca bērniem "Kādu pazīstu un kādu vēlos veidot Latviju", ģimeniskas sacensības, kā arī iespēja apskatīt visu muzeju.

Pulksten 12 un 14 ikviens būs gaidīts uz ekskursiju "Latvijas valsts ceļa sākumā – cilvēki, notikumi, liecības", kuras dalībnieki Latvijas valsts likteņgaitas sākumposmu iepazīs izstādē "Kur gūšu Latvijas spēku?" un ekspozīcijā "Rīga – Latvijas Republikas galvaspilsēta. 1918.g.-1940.g.". Ekskursijas laikā, kuru vadīs muzeja pedagogs, vēsturnieks Mārtiņš Kazainis, bērni un jaunieši varēs gūt priekšstatu par Latvijas valsts veidošanās laiku un salīdzināt savu ikdienu ar tā laika reālijām cilvēku dzīvē Latvijā, uzklausot īpašus vēstures stāstus un iepazīstot interesantus muzeja priekšmetus.

Ekskursijas pirmajā daļa notiks izstādē "Kur gūšu Latvijas spēku?" (A.Brigadere). Izstāde palīdz izjust laiku, kad jaunā Latvijas valsts veidojās un stiprinājās, akcentējot, cik svarīgi un izšķiroši bija tas, kā rīkojās, ko paveica ikviens cilvēks, kādi bija neatliekamie uzdevumi un veicamie darbi. Izstādē eksponētie dokumentālie muzeju, arhīva un privāto kolekciju materiāli, kinohroniku kadri, audioieraksti, fotogrāfijas un autentiski priekšmeti mudina izzināt un mēģināt saprast Latvijas valsts veidošanas laika ritmu un realitāti.

Ekskursijas stāsts turpināsies ekspozīcijas "Rīga – Latvijas Republikas galvaspilsēta. 1918.g.-1940.g." zālē, kur apskatāmas Latvijas brīvvalsts laika valstsvīru un ievērojamu pilsoņu memoriālās lietas, Latvijas ražojumi, kas guvuši starptautisku atzinību, dokumenti, apbalvojumi, mākslas darbi un oriģinālpriekšmeti – kopā vairāk nekā tūkstotis kultūrvēsturisku liecību par Latviju, Rīgu un tās iedzīvotājiem.

No pulksten 11 līdz 17 radošajā darbnīcā "Kādu pazīstu un kādu vēlos veidot Latviju" bērni varēs zīmēt gan savus muzejā gūtos iespaidus, gan 2019. gada, gan savu izfantazēto nākotnes Latviju. Ģimeniskas sacensības vai individuālas vērības pārbaudes būs iespējams realizēt, izmantojot darba lapas "Meklējam atbildes muzejā!".

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem ieejas maksa pieaugušajiem ir 2.50 eiro; pensionāriem un studentiem 1.50 eiro, skolēniem 0.50 eiro, savukārt pirmsskolas vecuma bērniem ieeja ir par brīvu.

Source

Cālis.lv

Tags

Ģimene Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form