Jautājums: Gribēju pajautāt, vai ir iespējams mainīt vīrieša spermas sastāvu. Ļoti gribam tikt pie bērniņa - meitiņas. Lasīju, ka meitenītes rodas, satiekoties sievietes X hromosomai ar vīrieša X hromosomu.

Vai ir iespējams vīrieša spermā samazināt Y hromosomas. Varbūt ir kādi citi varianti, kas var palīdzēt? Jau iepriekš paldies!

Atbild dr. Gunta Frīdenberga (ginekoloģijas privātprakse Tukumā):

Ceru, ka Jums un varbūt vēl kādam palīdzēs padomi, ko atradu 1984. gadā izdotajā grāmatā “Kā izvēlēties jūsu bērna dzimumu”, ko sarakstījis ārsts Šetless (Shettles) ar līdzautoriem. Metodes pamatā ir pētījumi, kas apliecina, ka Y-spermatozoīdi ir mazāki, vājāki, bet ātrāki, bet X-spermatozoīdi ir lielāki, stiprāki, bet lēnāki.

 • Jo dzimumakts ir tuvāk ovulācijai, jo lielāka iespēja būt zēnam, tāpēc, ka Y-spermatozoīdi ātrāk tiek līdz olšūnai. Ja dzimumakts ir 3 dienas pirms ovulācijas, lielāka iespēja būt meitenei, jo Y-spermatozoīdi ātrāk iet bojā un olšūnu sasniegt lielākas iespējas ir X-spermatozoīdiem. No 2 dienām pirms līdz dažām dienām pēc ovulācijas lielāka iespēja ir tikt pie zēna. 48 stundas pirms ovulācijas izredzes ir vienādas 50:50.
 • Maksts pH arī ietekmē spermatozoīdus. Jo skābāka maksts reakcija, jo labākas izredzes ir meitenei, jo Y- spermatozoīdi ātrāk iet bojā skābā vidē. Jo sārmaināka maksts reakcija, jo lielāka iespēja, ka taps puika. Šetless iesaka skalot maksti pirms dzimumakta ar vāji skābu vai sārmainu ūdeni. Tātad, ūdens + etiķis – meitenei, bet ūdens + dzeramā soda - zēnam.
 • Dzimumakta poza, kas arī saistīta ar maksts pH. Maksts reakcija ir skābāka pie ieejas makstī. Jo dziļāka ir sēklas izšļākšanās, jo labākas izredzes ir Y-spermatozoīdiem, jo seklāka, jo lielākas izredzes meitenei. Tiek rekomendēta misionāra poza meitenes radīšanai, bet poza no aizmugures (suņu poza) zēna ieņemšanai.
 • Arī sievietes orgasms var mainīt maksts vidi. Orgasma laikā sievietes ķermenis izdala vielu, kas padara maksts reakciju sārmaināku.
 • Nozīme ir arī spermatozoīdu daudzumam. Ja spermatozoīdu skaits ir neliels, tas nedod priekšrocības nevienam dzimumam. Ja spermatozoīdu skaits ir liels, labākas izredzes ir ieņemt zēnu.
 • Ja vēlams puika, vēlams atturēties no dzimumakta 3-4 dienas pirms izšķirošā brīža, mīlēties vēlams 2 dienas pirms ovulācijas. Ja vēlama meitene, dzimumakti ieteicami katru dienu 5 dienas pēc kārtas, pārtraukt 3 dienas pirms ovulācijas.
 • Ja plānots zēns, vīrietim vēlams valkāt brīvas apakšbikses (bokseršortus). Cieša apakšveļa vai arī pieguļošas bikses paaugstina sēklinieku temperatūru un Y-spermatozoīdi, kā vājāki, ātrāk iet bojā. Nav ieteicams darīt pretējo - valkāt ciešu veļu, ja grib meiteni, jo sēklinieku sasilšana pazemina auglību kopumā.
 • Lai ieņemtu meiteni, vīrietim tieši pirms dzimumakta vēlama karsta vanna, zēnam labvēlīga ir istabas temperatūras duša vai vanna.
 • Lai tiktu pie puikas, vīrietim pirms dzimumakta jāizdzer tasīte kafijas. Kā tas darbojas, nav zināms, bet Y-spermatozoīdiem tas dod priekšrocību.
 • Sekojot visiem labajiem padomiem, iespējamība ieņemt meiteni ir 70-75%, bet zēnu 75-80% (salīdzinot ar dabā eksistējošo iespēju 50:50). Atliek vienīgi precizēt ovulācijas laiku. To var noteikt, mērot bazālo temperatūru, izmantojot dzemdes kakla gļotu vai ovulācijas testu. Lai veicas!

  Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu ārsta e-konsultāciju, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: webbaby@delfi.lv. Redakcija patur tiesības rediģēt teksta garumu un pareizrakstību, kā arī saglabāt vēstules autora anonimitāti. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

  Comment Form