Glābējsilītē Liepājā trešdienas rītā ievietota meitenīte
Foto: F64

Liepājas Reģionālajā slimnīcā izveidotajā glābējsilītē trešdienas, 26. augusta, rītā ap pulksten 7.50 atstāta jaundzimusi meitenīte, vēsta portāls "Liepajniekiem.lv". Šis ir trešais gadījums desmit gadu laikā, kopš Liepājā ir izveidota glābējsilīte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Patlaban meitenīte atrodoties Jaundzimušo patoloģijas un intensīvās terapijas nodaļā. Pēc pirmās apskates mediķi mazuļa veselību raksturojuši kā apmierinošu, bet bērniņš bijis mierīgs. Meitenīte ir aptuveni 2,5 līdz 3 nedēļu veca, bijusi piemēroti saģērbta tīrās zīdaiņu drēbītēs. Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase portālam "Liepajniekiem.lv" skaidrojusi, ka par notikušo mediķi ziņojuši Liepājas Bāriņtiesai, kam tagad jārisina jautājums par bērniņa ievietošanu audžuģimenē.

Bet Liepājas Bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniece Kristīne Antmane portālam paskaidroja, ka jaundzimušo pēc reģistrēšanas nodos ārpusģimenes aprūpē visticamāk kādā audžuģimenē un iekļaus adoptējamo bērnu reģistrā, lai piedāvātu adopcijai kādā no ģimenēm, kas gaida rindā.

Liepājas glābējsilīte ierīkota netālu no slimnīcas darbinieku autostāvvietas un atrodas diskrētā vietā, kur ikdienā netraucē pacientu un klientu plūsma.

Latvijā šobrīd ir astoņas glābējsilītes jeb tā saucamās "babybox". Pirmā glābējsilīte izveidota 2009. gadā Rīgā, bet pēdējā – 2014. gadā Jelgavā. Glābējsilītes izvietotas Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Rēzeknē, Madonā, Valmierā un Jelgavā.

Bērna statuss un ceļš pēc ievietošanas glābējsilītē:

Par katru šādu gadījumu tiek informēta bāriņtiesa un policija, norādīts "Babybox.lv". Policija operatīvi noskaidro, vai ievietotais bērns nav meklēšanā. Ja bērns nav pasludināts kā pazudis un nav zināmi bērna vecāki, viņam tiek piešķirts atradeņa statuss. Personu, kura ievieto bērnu glābējsilītē, nemeklē, ja bērnam netiek konstatēti miesas bojājumi, ja kopā ar bērnu nav atstāti dokumenti, kas identificē bērna vecākus, un ja mazulis nav meklēšanā.

Atradeņa statuss ļauj uzreiz uzsākt adopcijas procesu. Latvijas Labklājības ministrijas darbinieki rindas kārtībā sazinās ar ģimeni, kura gaida iespēju adoptē zīdainīti. Ja ģimene piekrīt, tad bērniņš nonāk pie jaunajiem vecākiem 10 dienu laikā pēc viņa ievietošanas glābējsilītē.

Sākotnēji bērns nonāk ģimenē pirmsadopcijas aprūpē. Pirmsadopcijas periods turpinās līdz sešiem mēnešiem. To laikā bāriņtiesas darbinieki rūpīgi seko līdzi mazuļa un ģimenes attiecībām, lai pēc pirmsadopcijas termiņa varētu lemt par bērna adopciju, to noslēdzot tiesiskā ceļā.

No slimnīcas bērns tiek izrakstīts tikai pēc rakstiska saskaņojuma ar bāriņtiesu. Juridiski nepastāv iespēja, ka bērnu no slimnīcas varētu izņemt persona bez bāriņtiesas lēmuma.

Tags

Glābējsilīte Liepājas Reģionālā slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form