Grabulītis ietriecas televizorā, no auto izmests telefons, saskrāpēts auto. Bērnu blēņu cena
Foto: Publicitātes foto

Vasaras brīvlaikam noslēdzoties, daudzas ģimenes var palielīties ar aizraujošiem piedzīvojumiem kopā ar bērniem. Taču nav trūcis arī savas tiesas nedarbu: kopš vasaras sākuma AAS "Balta" (PZU grupa) atlīdzībās par bērnu pastrādātajām blēņām un citu īpašumam nejauši vai rotaļājoties nodarīto skādi izmaksājusi teju 10 000 eiro. Turklāt tā ir summa, kas izmaksāta tikai vecākiem, kuri kampaņas "Traki atbildīga vasara" ietvaros bija nodrošinājušies ar bezmaksas civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polisēm saviem nepilngadīgajiem bērniem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Analizējot civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas segmentā par bērnu nodarītiem zaudējumiem saņemtos atlīdzības pieteikumus, var secināt, ka šovasar bērnu rotaļu un blēņu sekas bijušas gana ražīgas: sabojāts televizors, kurā ietriecies mazuļa grabulītis, salauzti datori, telefoni un indukcijas plīts virsmas, ar rotaļlietu saskrāpēta automašīnas virsbūve, pa braucoša auto logu izmests telefons, kam pārbraukuši pāri vairāki transporta līdzekļi, tam sadaloties divās daļās. Šīs vasaras rekordists ir kāds mazulis, kura nedienas paziņu virtuvē, sabojājot virtuves tehniku, bērna vecākiem būtu izmaksājušas vairāk nekā 3000 eiro, ja viņi nebūtu nodrošinājušies ar bezmaksas civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polisi.

"Šādus nedarbus jau var dēvēt par žanra klasiku – ar tādiem saskaramies regulāri. Viens otrs gadījums var izklausīties pat kuriozs, taču tikai līdz brīdim, kamēr to redzam no malas un tie nav mūsu bērni, kas apskādē kaimiņu, draugu vai vecvecāku īpašumu. Brīdī, kad vecākiem jāatver maks, lai kompensētu nedarbu sekas, tas var izrādīties gaužām nepatīkami. Tāpēc saprātīgs risinājums ir pārrunas ar bērnu, lai atgādinātu par drošības un piesardzības noteikumiem, un civiltiesiskās atbildības apdrošināšana," atgādina "Balta" Privātā īpašuma un speciālo produktu vadības pārvaldes vadītājs Armands Lagons.

Kā liecina apdrošināšanas kompānijas, Valsts policijas un Ceļu satiksmes drošības direkcijas zināšanu pārbaudes testa rezultāti, kuru mācību gada izskaņā pildīja bērni līdz 12 gadu vecumam visā Latvijā, kopumā bērnu zināšanas par drošību un atbildību ir labas, un tādi jautājumi kā atbildīga izturēšanās pret svešu īpašumu grūtības nesagādā. Taču rotaļu karstumā nereti gadās gluži nejauši nodarīt postu, kam ir gana nepatīkamas finansiālas sekas.

Apdrošinātāju pieredze liecina, ka visbiežāk bērnu rotaļās vai neuzmanības dēļ cieš televizori, datori, arī telefoni – lietas ar ekrāniem, kuru plaisas un bojājumi ir ļoti nepatīkami. Ne tikai tāpēc, ka tas apgrūtina vai pat padara neiespējamu ekrāna lietošanu, bet šādu ekrānu remonts bieži vien izmaksā tik dārgi, ka izdevīgāk ir iegādāties jaunu iekārtu. Mazuļiem daudz biežāk nekā pieaugušajiem mantas mēdz izslīdēt no rokām, gadās apgāzt kādu tējas krūzi vai kaut ko nomest tieši uz vērtīgās virsmas.

"Kaut arī vasara pagājusi, atbildība pret savu un svešu īpašumu nebeidzas. Civiltiesiskā apdrošināšana arī turpmāk var palīdzēt vecākiem ietaupīt naudu, kompensējot bērnu nedarbu rezultātus, kā arī saglabāt labas attiecības ar kaimiņiem, radiem un bērnu klasesbiedru vecākiem," atgādina Armands Lagons.

Tags

Apdrošināšanas nozare Bērna audzināšana Bērndārznieka aktivitātes Bērndārznieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form