Lai runātu par mobingu jebkurā tā formā, cilvēkam ir jābūt atklātām – tā apzinātības kampaņas #Neklusē ietvaros saka grupas "Double Faced Eels" dalībnieks Mārtiņš Gailītis jeb Marka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mūsos katrā ir bijušas šīs trīs pozīcijas – tu esi apbižots, tu esi kādu apbižojis, tu esi klusējis. Un pirmais veselīgas mentālās pozīcijas prezentēšanas etaps ir pieņemt, atzīt un nekautrēties par to runāt," video stāsta Mārtiņš Gailītis. Mūziķis arī uzsver, ka problēmas notiek, kad cilvēks izvēlas kaut ko noklusēt. Viņš arī atzīst, ka pats bijis visās trīs sevis piesauktajās pozīcijās.

Savukārt grupas biedrs Reinis Straume stāsta, ka atceras arī mobinga gadījumu no saviem skolas gadiem. Viņa klasē bijis puisis, kuru citi apcēluši, bet tad, kad klasē parādījies jauns "upuris" jeb apcelšanas objekts, tas bērns, kuram iepriekš darīts pāri, meties apbižot citu. "Tagad tā padomājot, [tā darīts] liekas ar domu – ka tik ne es," stāsta Reinis.

Komandas biedru mobings ir bijis iemesls arī tam, kāpēc Mārtiņš Gailītis savulaik nav turpinājis trenēties profesionālajā hokejā. Kā jauniņais komandā, viņš izjutis neiekļaušanos, jo pārējie hokejisti jauniņos komandas biedrus vienkārši ignorējuši. Tam gan ir bijusi arī sava zeltītā mākoņa maliņa – Mārtiņš pēc tam pievērsies mūzikai.

"Dažreiz tu pat nezini, kurā brīdī tu pats ieslīdi saucamajā "ļaunajā pusē", jo tad tev liekas "ai, tas jau tikai normāli"," bilst Reinis, runājot par mobinga dažādajām pusēm un norādot, ka daudziem cilvēkiem tikai tagad nāk atklāsme, ka viņi bijuši pāridarītāji. Mārtiņš bērniem, jauniešiem un ikvienam, kurš cieš no mobinga, vispirms ieteiktu par to runāt – pastāstīt vecākiem vai klases audzinātājiem. Jo pārdzīvojumus ir svarīgi neglabāt sevī.

Par kustību #Neklusē

Kustība #Neklusē ir sociālais projekts, kura mērķis ir:

  • samazināt mobinga jeb emocionālās un fiziskās vardarbības līmeni Latvijā;
  • palīdzēt skolēniem neklusēt un ziņot par pāridarījumu, saņemt palīdzību caur mobilo lietotni no sociālā pedagoga, uzticības tālruņa vai policijas;
  • izglītot skolēnus, vecākus un skolotājus, rīkojot apmācības skolās, un apzinātības kampaņu sociālajos tīklos un medijos.

Biedrības līdzautores Marika Andžāne, Laura Nūra un Jūlija Kurganoviča tic, ka, iesaistoties visiem kopā, varam radīt laimīgāku dzīvi bērniem Latvijā.

#Neklusē projekts tika izveidots "Global Shapers Riga Hub" ietvaros un tiek īstenots sadarbībā ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni, Valsts policiju, Pusaudžu resursu centru, centru "MARTA", atgriezeniskās saites platformu "Edurio", programmatūru izstrādes uzņēmumu "MAKIT", mārketinga aģentūru "Grizzly", komunikācijas aģentūru "Fox Consulting", daudzkanālu reklāmas tīklu "Httpool" un citām organizācijām.

Plašāk par projektu un to, kā tu vari mazināt mobingu, uzzini #Neklusē mājaslapā un sociālo tīklu profilos "Facebook", "Instagram" un "Youtube".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Mobings Mārtiņš Gailītis Double Faced Eels
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form