Grūtnieces bezmaksas lekcijās aicina papildināt zināšanas par veselīgu uzturu
Foto: Shutterstock

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar SIA "OnPlate" aicina pieteikties bezmaksas nodarbībām par veselīga uztura paradumiem grūtniecības laikā un piebarojumu bērnam pirmajos sešos dzīves mēnešos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Veselīgs uzturs ir viens no priekšnoteikumiem cilvēka veselības saglabāšanai un veicināšanai, bet tieši grūtniecība ir īpaši nozīmīgs laiks sievietes dzīvē, kad vairāk pievērst uzmanību pārtikas produktu izcelsmei un ēšanas paradumiem. Arī no tā atkarīga gan grūtniecības norise, gan gaidāmā bērniņa veselība tuvākajā un tālākajā nākotnē.

Veselīgs un sabalansēts uzturs nozīmē nodrošināt organismu ar nepieciešamo enerģiju, olbaltumvielu, ogļhidrātu, tauku, vitamīnu un minerālvielu daudzumu, uzņemot tos ar pārtikas produktiem. Nodarbības būs lieliska iespēja uzzināt atbildes uz visiem sev interesējošie jautājumiem saistībā ar uzturu grūtniecības laikā.

Katrā nodarbībā tiek apskatītas šādas tēmas:

  • sabalansēts uzturs grūtniecības un zīdīšanas periodā;
  • pārmaiņas organismā, uztura paradumu maiņa, optimāls svara pieaugums grūtniecības laikā, uztura ietekme uz vēl nedzimuša bērna veselību;
  • pēcdzemdību depresija un tās saistība ar uzturu;
  • veselīgs un sabalansēts piebarojums bērnam pēc sešu mēnešu sasniegšanas.

Lai palīdzētu nostiprināt nodarbības laikā iegūtās zināšanas, pēc nodarbības dalībniecēm tiks izsniegta recepšu grāmata "Veselīga maltīte bērniem". Piedaloties nodarbībās tiešsaistes režīmā, grāmatu var saņemt Alauksta ielā 21, Rīgā, darba dienās laikā no pulksten 10 līdz 17.30.

Vienas nodarbības ilgums būs 90 minūtes. Nodarbība tiek organizēta līdz 15 dalībniecēm.

Nodarbību datumi jūlijā:

  • 5., 12., 19. un 26. jūlijs – pulksten 15;
  • 7., 14., 21. un 28. jūlijs – pulksten 18.

Nodarbības vadīs uztura speciālistes Anete Platace, Veronika Avdejeva un Linda Gerda Bauere.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, nodarbības šobrīd notiek "Zoom" platformā. Pieraksts un dalības atteikšana nodarbībām ir obligāta. Pieteikšanās "Onplate.eu" sadaļā "pasākumu kalendārs", izvēloties konkrētu nodarbību, vai rakstot uz e-pastu lasma@onplate.lv.

Tags

Grūtnieces uzturs Grūtniecība Rīgas domes Labklājības departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form