Harija Potera lidojums un citas jautras spēlītes bērniem Vecgada vakaram
Foto: Shutterstock

Ja pavadot veco un sagaidot Jauno gadu, ciemiņu vidū būs arī kāds mazāks vai lielāks pulciņš bērnu, noteikti jāpadomā, kā garās svinības padarīt jautrākas. Turklāt arī pieaugušajiem dažreiz nenāktu par ļaunu atkal ļauties pašiem būt bērniem un pajautroties, ne tikai sēdēt pie galda. Piedāvājam idejas jautrai svētku vakara pavadīšanai, ja vien pats jau neesi izveidojusi svinību plāniņu.

Piesalām

Spēles vadītājs uz atsevišķām lapiņām uzraksta dažādas ķermeņa daļas – deguns, ausis, ceļi, gurni, un saliek lapiņas groziņā. Spēles dalībnieki pa vienam nāk spēles laukumā, ņem no groziņa lapiņas un piesalst viens pie otra ar tām ķermeņa daļām, kas norādītas viņu izvilktajās zīmītēs. Kamēr visi viens pie otra nav piesaluši, kustēties nedrīkst.

Šokolādes ēšana

Spēlētāju skaits – sākot no četriem dalībniekiem. Spēles piederumi: cepure, šalle, cimdi, rokās nazis un dakšiņa.

Pirms spēles ietin šokolādes tāfelīti vairākos papīros un kārtīgi apsien ar aukliņu. Tad sameklē cepuri, šalli, cimdus, kā arī nazi un dakšiņu.

Harija Potera lidojums un citas jautras spēlītes bērniem Vecgada vakaram
Foto: Shutterstock

Dalībnieks pēc kārtas met kauliņu, kurš pirmais drīkstēs doties pie šokolādes. Tam, kurš uzmet sešinieku, ātri jāuzliek galvā cepure, jāaptin šalle, jāuzvelk cimdi, jāpaņem rokās nazis un dakšiņa, un jāmēģina attaisīt sainīti. Pa to laiku pārējie spēlētāji turpina mest kauliņu. Tas, kurš nākamais uzmet sešinieku, ātri paņem no līdzspēlētāja cepuri, šalli, cimdus, nazi un dakšiņu un mēģina dabūt vaļā sainīti. Kuram beigu beigās tiek visvairāk šokolādes?

Harija Potera lidojums

Nepieciešami divi ķeblīši un divas istabas slotas. Dalībnieki dalās divās komandās. Dalībnieki starp kājām saspiež slotu un skrien līdz otrā istabas galā noliktajiem ķebļiem. Uzvar tā komanda, kurā dalībnieki pirmie beiguši lidojumu.

Atrodi gurķi

Dalībnieki stājas aplī cieši plecu pie pleca. Spēles vadītājs – apļa vidū. Visi dalībnieki ātri un pēc iespējas nemanāmāk sev aiz mugurām pa apli nodot kādu ēdamlietu, piemēram, gurķi. Drosmīgākie cenšas no gurķa nokost gabaliņu, bet tā, lai centrā esošais nepamana, pie kura šajā brīdī ir gurķis. Kad pieķer, pie kura ir gurķis, tad stājas apļa dalībnieka vietā. Spēle ilgst tik ilgi, kamēr gurķis ir apēsts.

Harija Potera lidojums un citas jautras spēlītes bērniem Vecgada vakaram
Foto: katrina.kalve

Bet es nākamgad…

Spēle skolas vecuma bērniem. Visi viesi uz mazām lapiņām uzraksta "Nākamgad es gribu…" un uzraksta savu vēlmi. Lapiņas saliek kopējā traukā un visi dalībnieki velk pa vienai. Tas, kurš uzmin, kura vēlmi ir izvilcis, saņem mazu balviņu.

Sniegavīra deguns

Uz diviem lieliem kartona gabaliem zīmē sniegavīru, bet deguna vietā atstāj tukšumu. Bērnus dala divās grupās, katrai grupai iedot izgrieztu no papīra darinātu burkānu, kam pie pamatnes piestiprināts divpusēji līmējama līmlenta. Vienu no komandas aizsietām acīm pieved pie sniegavīra un pārējie komandas locekļi dod nodarījumus – pa labi, pa kreisi, augstāk, zemāk, kur jālīmē papīra deguns. Uzvar tie, kuri degunu pielīmē visprecīzākajā vietā.

Harija Potera lidojums un citas jautras spēlītes bērniem Vecgada vakaram
Foto: Shutterstock

Tags

Jaunais gads Spēles

Comment Form