Iepazīt auto uzbūvi un bebra dzīves īpatnības – idejas ģimeniskai nedēļas nogalei
Foto: Rīgas Motormuzejs

Vai plāns tam, kā nedēļas nogali pavadīt ģimenes lokā, jau gatavs? Tā kā ziema vēl aizvien nav pilnvērtīgi ieradusies, lai baudītu sniega priekus, portāls "Cālis" piedāvā divas idejas, kā sestdienu un svētdienu pavadīt izzinoši, un pats galvenais – kopā ar bērniem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dabas muzejā viss par noslēpumaino gada dzīvnieku – bebru

Iepazīt auto uzbūvi un bebra dzīves īpatnības – idejas ģimeniskai nedēļas nogalei
Foto: Vilnis Skuja

Sestdien, 25. janvārī, no pulksten 11 līdz 16 Latvijas Dabas muzejs aicina ģimenes ar bērniem uz izzinošo pasākumu "Noslēpumainais gada dzīvnieks", kurā būs iespēja meklēt atbildes uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar Dabas muzeja gada dzīvnieku – Eirāzijas bebru. Kā tas var būt, ka bebrs dzīvo ūdenī, bet neēd zivis? Kāpēc viņa zobi ir oranži, kažoks biezs un mīksts, bet aste – plika un plakana? Kā viņš zem ūdens neapmaldās? To visu varēs uzzināt muzejā!

Pasākumā varēs aplūkot bebru tuvplānā, pētot galvaskausu un pasmaržojot bebru dziedzeru šķidrumu. Bērni varēs mācīties par bebra dzīves ciklu, tā Latvijas un pasaules radiniekiem, un pildīt izzinošus uzdevumus. Vai zināji, ka bebri pavasaros iecienījuši uzkost nātres un citus krastmalās augošus lakstaugus? Un to, ka jaunajiem bebrēniem ļoti garšo avenāji?

Nodarbības maksa visai ģimenei ir 2 eiro, papildus jāmaksā par ieeju Dabas muzejā. LDM atrodas Krišjāņa Barona ielā 4, Rīgā. Visas sezonas garumā, no septembra līdz maijam, kārtējā pasākumā uzrādot kādu no sezonas ģimenes dienas grāmatiņām, jāiegādājas tikai muzeja ieejas biļetes.

Mācies par automobiļa attīstības vēsturi Motormuzejā

Iepazīt auto uzbūvi un bebra dzīves īpatnības – idejas ģimeniskai nedēļas nogalei
Foto: Rīgas Motormuzejs

Arī šogad Rīgas Motormuzejs turpina iesākto Ģimeņu dienas pasākumu sēriju, tāpēc svētdien, 26. janvārī, ikviens interesents aicināts apmeklēt īpašu nodarbību, kurā izglītojošā un aizraujošā veidā visai ģimenei uzzināt daudz jauna par automobiļa aprīkojuma vēsturi. Vēsture aizsākās līdz ar automobiļa dzimšanu 1886. gadā. Nodarbības dalībnieki uzzinās, kā laika gaitā ir attīstījušies automobiļa skaņas signāli, vējstiklu tīrītāji, pagrieziena rādītāji, kā arī automobiļu lukturi.

Vai zināji, ka tieši lukturi ir pirmais obligātais automobiļa papildaprīkojums? Kariešu laikā nakts braucēji vairāk paļāvās uz zirga teicamo redzi, taču auto vadīšanai ar sveču vai petrolejas lukturu gaismu vairs nepietika. Turklāt automobiļa ātrumi arvien pieauga. Līdz ar to nodarbībā tiks aplūkota drošības jostu un bērnu sēdeklīšu attīstības vēsture, kā arī citas ar satiksmes drošību saistītas tēmas. Pēc nodarbības dalībnieki dosies apskatīt minētos priekšmetus motormuzeja ekspozīcijā.

Nodarbība Rīgas Motormuzejā 26. janvārī notiks no pulksten 11 līdz 15. Tai iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 67025858 vai 67025856. Muzeja apmeklējuma un nodarbības cena – pieaugušajiem 5 eiro, bērniem 2 eiro. Ģimenēm ar bērniem par puscenu. Muzejs atrodas Sergeja Eizenšteina ielā 8, Rīgā.

Tags

Bērni Latvijas Dabas muzejs Muzejs Rīgas Motormuzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form