Ilga Reizniece iedvesmo mīlēt savu tautu un zemi
Foto: F64

Rīgas Lietuviešu vidusskolā 5.februārī viesojās folkloriste un mūziķe Ilga Reizniece, lai 6.klases skolēniem stāstītu par latvisko mantojumu. Mācību stunda notika "Iespējamās misijas" akcijas "Iedvesmo mācīties!" ietvaros, portālam "Delfi" vēsta akcijas rīkotāju pārstāve Lauma Tuča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Reizniece skolēniem stāstīja par piedzīvojumiem viņas muzikālajā ceļā, tostarp par sadarbību ar Lietuvas folkloristiem, lai uzsāktu aktīvu folkloristu kustību abās valstīs. Mūziķe bērniem uzsvēra to, ka folklora un mūzikas instrumentu spēlēšana padara dzīvi daudz interesantāku un attīsta ikvienu personību. Klase ar viesskolotāju kopā minēja mīklas un iepazina dažādus instrumentus, ieklausoties tajos, stāsta Tuča.

Skolēni saka paldies par aizraujošo mācību stundu un dalīšanos savā pieredzē. Īpaši aizraujoši šķituši Ilgas stāstītie piedzīvojumu. Svarīgs skolēniem šķitis pamudinājums mīlēt savu tautu un zemi, kurā dzīvojam.

Stundas citāts no Ilgas Reiznieces "Mana mīļākā mūzika dzīvē ir klusums, daba un putni."

No 2. līdz 6.februārim visā Latvijā norisinās "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kuras ietvaros vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, dodas uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā. Skolēniem šī ir lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē.

Paralēli akcijai, līdz 3.martam turpinās pietikšanās izglītības programmai Iespējamā misija, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi.

Vairāk informācijas par pieteikšanos šeit: http://piesakies.iespejamamisija.lv

"Iespējamā misija" ir 2008.gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", "Ideju partneru fonds" – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iedvesmo mācīties! Ilga Reizniece
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form