Inese Zandere bērnus iedvesmo lasīt
Foto: F64

5. februārī "Iespējamās misijas" akcijas "Iedvesmo mācīties!" ietvaros pie Ozolnieku vidusskolas 6.klases skolēniem viesojās rakstniece un bērnu grāmatu autore Inese Zandere, stāstot par to, kā lasīšana uzlabo vārdu krājumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Inese Zandere stundu iesāka, stāstot par savām dzīves profesijām un to kā kļūt par rakstnieku. Viņa stāsta: "Par rakstnieku kļūst lasot. Lasīšana ir rakstnieku augstskola." Dažiem Ozolnieku vidusskolas 6. klases skolēniem rakstīšana ir sapnis, šie bērni daudz lasa, tādēļ šī tikšanās bijusi īpaši vērtīga, uzsver klases skolotāja Ance Jaks. Inese Zandere bērniem ieteica dažādu latviešu autoru darbus leksikas bagātināšanai. Stundas gaitā skolēni varēja minēt un mēģināt skaidrot, ko nozīmē tādi vārdi kā 'krešs', 'kokskrējējs', 'smecernieks' un citi.

Lielisks pārsteigums bērniem bija dāvana – Ineses Zanderes un Renāra Kaupera kopdarbs – mūzikas disks "Sasauc smieklus izklīdušus".

Skolēni par kopā pavadīto stundu saka:

  • "Esmu pārsteigts. Man ļoti patika stunda. Vēlos vēl šādas lekcijas – bija interesanti un ļoti daudz jauna uzzināju par rakstīšanu."
  • "Man ļoti patika šī izsmeļošā saruna, tā dziļi mani aizskāra labā veidā. Lai jums (Inesei Zanderei) veicas vēl vairākas grāmatas sarakstīt tik labi."
  • "Man visvairāk atmiņā paliks dzejolis par medu, ledu, klepu un tirgu. Ļoti patika un interesēja stāsti par rakstīšanu un lasīšanu."
  • "Es noteikti atcerēšos mājaslapu un vārdus, kurus šodien uzzināju. Atcerēšos foršo stāstu par pilsētu ozolā."

Stundas vēlējums no Inese Zanderes: "Lai visam atrodas īstais vārds!"


No 2. līdz 6.februārim visā Latvijā norisinās "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kuras ietvaros vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, dodas uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā. Skolēniem šī ir lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē.

Paralēli akcijai, līdz 3.martam turpinās pietikšanās izglītības programmai Iespējamā misija, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi.

Vairāk informācijas par pieteikšanos šeit: http://piesakies.iespejamamisija.lv

"Iespējamā misija" ir 2008.gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", "Ideju partneru fonds" – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iedvesmo mācīties! Inese Zandere
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form