Invaliditāte depresijas dēļ. Aicina ziedot, lai atgrieztos dzīvē
Foto: Shutterstock

"Irinai no Rīgas ir 49 gadi, viņai ir vīrs un 16 gadus veca meita. Jau 18 gadus Irina strādā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, viņai ļoti patīk savs darbs un draudzīgie kolēģi. Diemžēl smagas, ilgstošas un rezistentas depresijas dēļ, pēdējos divos gados viņa bija spiesta lielāko daļu laika pavadīt mājās ņemot slimības lapu, jo nespēja pastrādāt. Slimības dēļ viņai noteikta 2. grupas invaliditāte," tā par Irinu Bērziņu raksta portālā "Ziedot.lv".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tajā vēstīts – ir izmēģinātas dažādas zāļu kombinācijas un psihoterapija, bet nekas vairs nesniedz uzlabošanos. Depresija izpaužas ar ļoti nomāktu garastāvokli, uztveres traucējumiem, garīgo un fizisko nespēku. "Ārā tikpat kā neeju, komunicēju tikai ar tuvākiem radiniekiem. Ļoti uztraucos par to, vai kādreiz spēšu atgriezties darbā. Ikdienā izturēt slimības izpausmes palīdz tuvākie cilvēki – meita, vīrs un tēvs. Mierinājumu rodu rokdarbos un savos mīluļos – trīs kaķos. Ļoti vēlos atkal sajusties dzīva, būt vesela mamma un sieva, strādāt un būt noderīga sabiedrībai," tā par savu situāciju stāsta Irina.

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra ārstu konsīlijs Irinai ir nozīmējis terapijas kursu ar medikamentu, kura aktīvā viela ir esketamīns. Latvijā šīs zāles nav valsts kompensējamo medikamentu sarakstā. Irina iesniegusi pieteikumu Nacionālajā veselības dienestā zāļu individuālajai kompensācija, bet atbilde vēl ir jāgaida. Medikamenta efekts var iestāties jau pēc pirmās vai otrās intranazālās inhalācijas procedūras, kas tiek veiktas Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā stingrā ārstu uzraudzībā. Tiek plānots, ka gada laikā nepieciešamas 64 medikamenta devas, terapijas sākumā piemērojot lielāku devu, kas izmaksā līdz pat 4080,16 eiro pirmajā mēnesī, 2040,08 eiro – otrajā mēnesī, bet sākot ar trešo terapijas mēnesi – 1020,04 eiro.

Gada laikā nepieciešamā summa terapijas nodrošināšanai sastāda vismaz 16 320,64 eiro. Terapijas efekts tiks regulāri vērtēts un pārtraukts, ja tiks sasniegta noturīga remisija vai tiks atzīts, ka terapija ir neefektīva vai izraisa nevēlamas blakusparādības. Šīs zāles šobrīd ir Irinas vienīgā cerība, bet ģimenei nav līdzekļu, lai tās iegādātos, tādēļ Irina sirsnīgi lūdz līdzcilvēku palīdzību šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Trauksme Depresija Ziedot.lv
0
Depresija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form