Īpašā akcijā aicina ziņot par emocionālās vai fiziskās vardarbības gadījumiem
Foto: Shutterstock

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) bērnu un pusaudžu uzticības bezmaksas tālrunis 116111 rīko akciju "Redzi? Dzirdi? Nepaliec vienaldzīgs!", kurā trīs nedēļas – no 9. līdz 27. novembrim – aicina informēt par vardarbību.

Akcijas laikā bērni, bērnu vecāki un pedagogi var zvanīt, lai ziņotu un konsultētos par emocionālās vai fiziskās vardarbības gadījumiem (mobingu). Zvanītāji varēs saņemt psiholoģisku palīdzību un atbalstu. Nepieciešamības gadījumā informācija par iespējamu vardarbību tiks nodota VBTAI inspektoriem un citām institūcijām, lai veiktu tālākās darbības konstatēto pārkāpumu novēršanai, portālu Cālis.lv informēja Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brīvmane.

2014. gadā konsultācijas par skolēnu savstarpējo attiecību problēmām izglītības un aprūpes iestādēs, emocionālu vai fizisku vardarbību un savstarpējiem konfliktiem veidoja ļoti nozīmīgu uzticības tālruņa 116111 zvanu skaita daļu – par šiem jautājumiem saņemti 485 zvani. Vairumā gadījumu skolā vai aprūpes iestādē bija kāds agresors, kas bija emocionāli vai fiziski vardarbīgs pret citiem, un bērni un pusaudži zvanīja, lai gūtu padomu un atbalstu.

Apkopojot informāciju par 2015. gada pirmajiem deviņiem mēnešiem, VBTAI konstatējusi, ka joprojām viena no aktuālākajām zvanītāju problēmām ir vienaudžu attiecības izglītības iestādēs – 557 gadījumos pusaudži stāstīja par attiecību problēmām ar vienaudžiem un savstarpējiem konfliktiem. 162 konsultācijās pusaudži minēja, ka cieš no fiziskas vardarbības skolā, ko veic vienaudži, bet 373 sarunās bērni un jaunieši minēja, ka cieš no emocionālas vardarbības.

Vairāki zvanītāji stāstīja, ka klasesbiedri skolā viņus izsmej izskata dēļ un turpina to darīt arī internetā, arī grūsta un izmētā viņu mantas. Tāpat uzticības tālrunim 116111 zvanīja 50 skolēni, kuri paši ir bijuši vardarbīgi pret vienaudžiem, kā arī 161 zvanītājs, kas bijis liecinieks vardarbībai pret skolas biedriem. 185 sarunās zvanītāji konsultējās par jautājumiem, kas saistīti ar uzvedību skolā, piemēram, skolas neapmeklēšanu un stundu traucēšanu.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Uzticības tālrunī 116111 palīdzību un atbalstu var saņemt visu diennakti.

Source

Cālis.lv

Tags

Uzticības tālrunis 116111 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form