Izdalītas Skolu reitinga balvas – RTU Inženierzinātņu vidusskola min uz papēžiem Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai
Foto: Publicitātes attēls

Pirmdien, 25. novembrī, Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga 2019. gada apbalvošanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sumināti šī gada laureāti un pasniegtas balvas par sasniegumiem mācību priekšmetu mācīšanā. Kopvērtējuma līdera pozīcijas skolu konkurencē joprojām izrādījās nemainīgas – par labāko atzīta Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, redzams rezultātos.

Draudzīgā aicinājuma Skolu reitings jau vairāku gadu garumā tiek veidots, izvērtējot audzēkņu sasniegumus centralizētajos eksāmenos latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabas zinībās (bioloģija, fizika, ķīmija) un vēsturē četrās kategorijās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, tajā skaitā tehnikumi, arodvidusskolas un mūzikas skolas. Tāpat tika vērtēta arī skolu izaugsme mācību priekšmetos un kopvērtējumā. Šeit jānorāda, ka katrā skolā jābūt vismaz trīs skolēniem, kas kārto attiecīgo eksāmenu.

Par skolu sasniegumiem kopvērtējumā suminātās skolas lielpilsētu ģimnāziju grupā ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija (absolūti labākā – DA fonda piezīme), Rīgas Valsts 2. ģimnāzija un Rīgas Valsts 3. ģimnāzija. Pilsētas ģimnāziju grupā suminātas Cēsu Valsts ģimnāzija, Siguldas Valsts ģimnāzija un Madonas Valsts ģimnāzija, taču ģimnāziju grupā apbalvojumu par labāko izaugsmi saņēmusi Privātā Rīgas Tehnolingvistiskā ģimnāzija. Pilsētas vidusskolu grupā šajā kategorijā apbalvojumus saņēma Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola, Daugavpils vidusskola-licejs, Rīgas 64. vidusskola, Olaines 1. vidusskola, Kārsavas vidusskola, Līvānu 1. vidusskola un Priekules vidusskola par labāko izaugsmi.

Lauku vidusskolas un specializētās skolas, kas saņēma apbalvojumus par sasniegumiem kopvērtējumā, ir Vaboles vidusskola, Ugāles vidusskola, Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Jāņa Rozentāla Mākslas skola un daudzas citas.

Lai gan kopvērtējuma līdere ir nemainīga jau vairākus gadus, – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija (RV1Ģ) ar 8,176 punktiem – tai uz papēžiem min RTU Inženierzinātņu vidusskola ar iegūtajiem 8,134 punktiem. Arī 1. ģimnāzijas kopvērtējuma punktu skaits mazliet krities, jo 2018. gadā iegūti 8,274 punkti, bet RTU inženierzinātņu vidusskolai kopvērtējumā novērojama pat neliela izaugsme, jo pērn iegūti 8,102 punkti. Augstākais vērtējums, ko skolas var saņemt Draudzīgā Aicinājuma Skolu reitingā, ir 10 punkti.

"Nav nozīmes, cik liela ir skola, jo zināšanas ir skolas vērtība," balvu pasniegšanas ceremonijā uzsvēra Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitingu organizētājs, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas atjaunotājs un ilggadējs tās vadītājs, Draudzīgā aicinājuma fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele.

Apbalvojumus nominācijā latviešu valoda saņēma Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzija, RTU Inženierzinātņu vidusskola, Mazsalacas vidusskola, Salas vidusskola, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola.

Nominācija matemātika balvas saņēma Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzija, RTU Inženierzinātņu vidusskola, Kārsavas vidusskola, Salienas vidusskola, Vaboles vidusskola, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola un Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola.

Angļu valodas nominācijā laurus plūca Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Grobiņas ģimnāzija, Rīgas Centra humanitārā, Ikšķiles vidusskola, Baložu vidusskola, Ugāles vidusskola un Emīla Dārziņa mūzikas skola.

Dabas zinību nominācijā tika sumināta Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola, Ērgļu vidusskola, Smiltenes un Talsu Kristīgā vidusskola, Cēsu Valsts ģimnāzija, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola, Iecavas vidusskola, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un RTU Inženierzinātņu vidusskola.

Nominācijā vēsture balvas saņēma Jaņa Rozentāla mākslas vidusskola, Špoģu vidusskola, Rūjienas vidusskola, Jūrmalas Valsts ģimnāzija, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Nautrēnu vidusskola, Rīgas 64. vidusskola un Siguldas Valsts ģimnāzija, kas vēstures rezultātu kopvērtējumā šogad ir absolūtā līdere.

Balvas par izaugsmi latviešu valodā un literatūrā saņēma Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, Priekules vidusskola, Pļaviņu novada ģimnāzija, Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola. Par izaugsmi matemātikā tika sveikta Banku augstskolas Uzņēmējdarbības koledža, Līvānu 1. vidusskola, Privātā Rīgas Tehnolingvistiskā ģimnāzija un Madlienas vidusskola. Angļu valodas laureāti izaugsmē – Mērsraga vidusskola, Cēsu pilsētas vidusskola, Viļakas Valsts ģimnāzija un Cēsu 2. vakara (maiņas) vidusskola.

Savukārt par izaugsmi vēsturē tika apbalvota Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Misas vidusskola, Siguldas Valsts ģimnāzija un Rūjienas vidusskola. Nominācijā par izaugsmi kopvērtējumā balvas saņēma Priekules vidusskola, Privātā Rīgas Tehnolingvistiskā ģimnāzija, Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola un Mērsraga vidusskola.

Lielākās izaugsmes balvu kopvērtējumā pēc 2019. gadā iegūto punktu skaita saņēma Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola, Mērsraga vidusskola, Priekules vidusskola un Privātā Rīgas Tehnolingvistiskā ģimnāzija.

Sveicot Latvijas labākos skolotājus un izglītības iestādes, Endele teica: "Gaismu un siltumu skolai, kā arī bērnu ticību izglītībai var iedot skolotājs."

Sīkāk par Skolu reitinga 2019 rezultātiem katrā kategorijām var uzzināt un iegūto punktu skaitu var aplūkot Draudzīgā Aicinājuma fonda tīmekļa vietnē.

Tags

Jaņa Rozentāla mākslas vidusskola Rīgas Tehniskā universitāte Skola

Comment Form