Izdota bērnu bilžu grāmata 'Tīģera burts ir D' par disleksiju
Foto: Publicitātes attēli

Klajā nākusi Lēnes Askas (Lene Ask) un Māri Kanstas Junsenas (Mari Kanstad Johnsen) bilžu grāmatu "Tīģera burts ir D", kuru no norvēģu valodas tulkojusi Jolanta Pētersone un izdevusi izdevniecība "Liels un mazs". Grāmata vēsta par lasīšanas un rakstīšanas grūtībām, pacietību un dusmošanos, ar ko jātiek galā daudziem bērniem un vecākiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nav viegli izpildīt mājasdarbus, ja burti salīp kopā un negrib veidot vārdus. Arī mammas pacietība sāk izsīkt, un no viņas izlaužas dusmīgs tīģeris.

"Latviski izdotās bērnu grāmatās disleksija un lasīšanas grūtības ir līdz šim maz skarta tēma. "Tīģera burts ir D" – šī tīšā kļūda (tīģera burts taču ir T, tāpat kā mammas burts ir M, utt.) norāda uz bērna grūtībām saistīt vārdus un tēlus ar rakstītu vai drukātu tekstu. Disleksijas galvenā iezīme ir fonemātiskās uztveres traucējumi, – tas nozīmē, ka cilvēka smadzenes pietiekami labi nenošķir valodas skaņas. Grāmata pieder norvēģu bērnu grāmatu svaigākajam un mūsdienīgākajam atzaram, kura mākslinieciskais līmenis respektē bērna spēju intelektuāli un emocionāli uztvert mākslu un izmanto mākslas tēlus, lai runātu par svarīgām problēmām. Emocionālā spriedze, kas rodas grūtību rezultātā, grāmatā netiek apspiesta, no tās nav jābaidās, tā izlādējas un noslāpst vecāku un bērnu mīlošās savstarpējās attiecībās," vēstī Alīse Nīgale, izdevniecības "Liels un mazs" direktore.

Izdota bērnu bilžu grāmata 'Tīģera burts ir D' par disleksiju
Foto: Publicitātes attēli

Norvēģu autore Lēne Aska (1974), kas raksta, ilustrē un fotografē, šo bilžu grāmatu radījusi kopā ar mākslinieci Māri Kanstu Junsenu (1981), un par to viņas saņēmušas Norvēģijas Gada skaistāko grāmatu balvas (Årets vakreste Bok) Sudraba diplomu.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Bērnu grāmatas Grāmatas apskats Norvēģija Skola
43475707
Bērndārznieka aktivitātes
0
Bērndārznieks
43475719
Skolēna emocionālā attīstība un mācības
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form